reklamı kapat

POPÜLER

Hennessey Goliath 6x6

Chevrolet Silverado için dönüşüm tamamlandı; işte Hennessey Goliath 6×6

İlk duyurusunun üzerinden geçen zamanın ardından satışa hazır halde üretimi gerçekleştirilen Hennessey Goliath 6×6, detaylarıyla nefes kesiyor.

Amerika merkezli Hennessey Performance ekibinin geçtiğimiz süreçte yaptığı birçok modifikasyona şahit olduk. Bazen binek bazen SUV bazen de pickup projelerini merkeze alan geliştirici, 6×6 modasının da öncüleri arasında. Ford Ranger Raptor üzerine inşa ettiği VelociRaptor‘un ardından Eylül 2018’de yeni bir duyuru daha karşımıza çıktı. Bu kez Chevrolet Silverado için benzer bir felsefe üzerine çalışma gerçekleştirdiğini ilan eden ekip, nihayet bunu asfalta hazır hale getirmeyi başardı. Hennessey Goliath 6×6 olarak isimlendirilen projenin ilk üretimi kameralar karşısına geçerek tüm ihtişamını gözler önüne seriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hennessey Goliath 6×6 hakkında bilmeniz gerekenler

Trail Boss Z71 üzerine şekillenen 6×6 versiyonunda en temel değişim gövde üzerinde yapılıyor. Altyapıya dahil edilen yeni aksla birlikte kendine özgü bir süspansiyon sistemini de beraberinde getiren modelde özel lastikler de dikkatlerden kaçacak gibi değil. 37 inçlik BFG arazi lastiklerinin kullanıldığı modelde 20 inçlik jant takımı tercih ediliyor. Yeni tamponlar, ışıklandırma grubu ve diğer gövde panelleri de modifikasyondan nasibini alanlar arsında. Motor bölümüne geldiğimizde ise bizleri 705 beygir güç ve 914 Nm torkla 6,2 litrelik V8 ünite karşılıyor. Toplamda sadece 24 adet üretilmesi planlanan Chevrolet Silverado merkezli Goliath 6×6’ya sahip olmak isteyenler 375.000 dolarlık başlangıç fiyatını gözden çıkarmak zorunda.

İlginizi çekebilir

Bu yıl içerisinde standartlar değişebilir; Hennessey Venom F5 dünya rekoru için hazırlıklara başlıyor