reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold katlanabilir telefon

En az 16 bin TL’lik Samsung Galaxy Fold için beklenen haber

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için çıkışa yönelik güzel bir açıklama daha geldi. Bütçesi olanlar için yeni nesil yakında başlıyor.

Yurt dışı fiyatı 1.980 dolar olan, Türkiye’de ise en az 16 bin TL’ye satılacağı tahmin edilen katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, biliyorsunuz yaşadığı ekran sorunu nedeniyle satışa çıkmadı. DJ Koh’un “Tam olarak hazır olmadan görücüye çıkardık. Bu utanç verici” olarak nitelendirdiği durum, yakında çözülüyor. Kaynaklara göre model kesin olarak çıkışa hazır durumda. Söylendiği kadarıyla bir grup teknoloji uzmanı ile Seul Ulusal Üniversitesi ve Güney Kore’de bulunan ulusal bir araştırma üniversitesi olan KAIST’ten profesörler tarafından incelenen cihaz, gerçek testler sonucunda çıkış oyanıyı almayı başarmış. Bu kişiler tarafından derinlemesine test edildiği tahmin edilen cihaz, en sonunda başlangıcı yapıyor. Rakip Huawei Mate X‘in ertelenmesine dahi neden olan Galaxy Fold, büyük bir kesimi oldukça heyecanlandırıyor. Birçok insan ise katlanabilir telefonları “anlamsız” buluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold ekran sorunu için neler yapıldı?

Bu konuda elimizdeki bilgiler değişmiyor. Hatırlamak adına çözüm için ilk olarak modelin üzerindeki koruyucu katman gövdeye entegre edilmiş durumda. Ekranın görevini sorunsuz olarak yerine getirmesi için kilit rol üstlenen bu katman, artık bir “film” gibi görünmüyor, tüm ekranı kaplıyor ve satın alan kullanıcılarda çıkarma isteği oluşturmuyor. Bir diğer değişiklik ise menteşe tarafında yapılmış. Firmanın menteşe boşluğunu daraltarak içeriye toz girmesini engelleyecek bir önlem aldığı söyleniyor. Ayrıca menteşenin artık ekran ile aynı hizada olduğu ve bu sayede filmi daha çok gerdiği de belirtiliyor. Film daha çok gerildiği için araya toz giremiyor. Bunlara ek olarak ekran katmanının korunmasına yönelik uyarıların artırıldığı da söyleniyor.

İlgili Video