reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 2

Samsung Galaxy Z Fold 2 için ilk resmi paylaşım ve çıkan fiyat detayı

Galaxy Fold’un yerini alacak katlanabilir telefon Samsung Galaxy Z Fold 2 ile 5 Ağustos tarihinde tanışacağımız artık net olarak belli olmuş durumda.

Samsung Galaxy Z Fold 2 için hatırlarsınız geçtiğimiz hafta Galaxy Note 20 ailesiyle beraber 5 Ağustos tarihinde tanıtılmayacak denilmişti. Daha sonra ise sağlam bir kaynak telefon 5 Ağustos tarihli Unpacked etkinliğinde lanse edilecek demişti. Şimdi ise direkt olarak Samsung’un kendisi süreci netleştirmiş gibi durumda. Aşağıdaki resmi paylaşım üzerinden telefonun Unpacked‘da geleceği resmi olarak duyuruldu. Daha önce de söylediğimiz gibi ilk modeli Türkiye’de tanıtmasına rağmen yaşanan ekran sorunu nedeniyle getirmeyen, Galaxy Z Flip’i ise Türkiye’de satan Samsung, Galaxy Z Fold 2’yi de Türkiye pazarında satacaktır diye düşünülüyor. Ancak modelin fiyatı hiç ucuz olmayacak. En azından yurt dışı fiyatı Galaxy Fold ile hemen hemen aynı olacak deniyor. Burada yaklaşık 1.900 dolarlık bir fiyat bizleri bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold 2 için başka neler biliyoruz?

Daha önce sızan bilgilere göre telefonun dışında 6,23 inç 2267×819 piksel 60 Hz bir OLED ekran yer alıyor. Bu ekran son bilgilere göre Galaxy Fold’dan daha yetenekli durumda. Modelin içindeki katlanabilir ekran ise 7,59 inç 2213×1689 piksellik 120 Hz bir OLED panel kullanıyor. Galaxy Z Fold 2duyulduğu kadarıyla 1.780 ile 1.980 dolar arasında bir fiyata sahip olacak. Kamera tarafında telefonun arkasında 12 megapiksel + 16 megapiksel + 64 megapiksellik bir kamera kurulumu yer alacak. Bu kamera sisteminde OIS de sunulacak.

İlgili Video

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!