reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Garmin Marq Driver

Garmin Marq Driver

Garmin Marq Driver

Garmin Marq Driver

Garmin Marq Driver

Garmin Marq Driver

Garmin Marq Driver

Garmin Marq Driver

Garmin Marq Ailesi

Garmin Marq Ailesi

Türkiye’de satılan en pahalı akıllı saat modeli

Türkiye’de birçok akıllı saat modeli satılıyor. Peki son dönemde karşımıza çıkan en pahalı model hangisi? Garmin imzalı Marq Driver bu konuda nefes kesiyor.

Kısa süre önce aşağıda görebileceğiniz haberimizde sizlere Garmin Marq Commander akıllı saat modelinin akıl almaz Türkiye fiyatını paylaşmıştık. İşte bu saat üzerinden Türkiye’deki en pahalı akıllı saati de bulmak istedik. Yaptığımız araştırma sonucunda karşımıza çıkan saat ise yine Garmin’in Marq serisinde yer alan Driver modeli çıktı. Bu model Türkiye’de şu an tam 22 bin TL‘nin üzerinde bir fiyata sahip. Bu fiyat gerçekten tam anlamıyla nefes kesiyor. Garmin Marq koleksiyonu normalde beş farklı modelden oluşuyor. Ailedeki beş modelin Athlete, Expedition, Captain, Aviator ve Driver isimleri bulunuyor. Bu modellerden Aviator bünyesinde havacılık haritaları taşıyor. Havalimanı kodlarını gösterebilen model, pilotlara özel ve radar üzerinden hava durumu verebiliyor. Sürücülere özel Driver modeli 250 adet yarış pistinin verisiyle gelirken, Captain modeli direkt olarak denizcileri hedef alıyor. Expedition modeli daha çok yürüyüş gibi aktiviteler yapan doğa sever maceraperestler odağında hazırlanmış. Athlete ise adında da geçtiği üzere direkt olarak profesyonel sporcuları hedef kitlesine alıyor. Bu seriye en son eklenen ise Commander oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Garmin Marq akıllı saat serisi çok uç noktalarda geziyor

Ortak olarak titanyum kasa üzerine kurulan akıllı saat modelleri, safir cam ile çizilmelere oldukça dayanıklı. Seramik çerçeve kullanan ürünler, şirketin 30. yılına özel olarak hazırlanmış durumda. Bu açıdan da oldukça özel olan, yerleşik olarak GPS birimine sahip olan ve anlık nabız ölçümü yapabilen saatler, ortamdaki oksijen seviyesini dahi gösterebiliyor. Yuvarlak ekranlı saatler hakkında detaylı teknik bilgiler paylaşmayan firma, kendi işletim sistemini kullanan Marq koleksiyonundaki modellerin 28 saat ile 12 gün arasında pil ömrü sunduğunu belirtiyor. Bu pil süresi GPS kullanımına göre ciddi şekilde değişiyor.

İlgili Video