reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 3

Samsung Galaxy Z Fold 3 için netlik kazanan önemli detay: S Pen

Samsung Galaxy Z Fold 3 için daha önce sık sık gündeme gelen S Pen desteği artık kesinleşmiş durumda. İşte ortaya çıkan son detaylar;

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve aynı zamanda Galaxy Z Flip 3 ile 3 Ağustos tarihinde resmi olarak tanışıyoruz. Telefonların 27 Ağustos tarihinde satışa sunulacağı ve şu an seri üretime alındığı da biliniyor.

İşte bu modellerden en çok merak edilen üstte yer alan Galaxy Z Fold 3. Samsung’un 2021’deki en gelişmiş telefonu olacak katlanabilir cihaz, resmi kayıtlar üzerinden kesin olarak S Pen desteğiyle geliyor.

Bu durum Samsung için katlanabilir alanda bir ilk anlamına geliyor. Telefonda S Pen desteğinin olması, ekran konusunda ciddi iyileştirmelerin yapıldığını da gösteriyor.

Telefondaki ekran açık şekilde Galaxy Z Fold 2’ye oranla çok daha güçlü bir katlanabilir cam kullanıyor. S Pen kalemin darbelerine dayanıklı olması için bu ekran üzerinde ciddi çalışıldığı biliniyor.

Telefondaki ana ekranın kat yeri de yapılan güçlendirme çalışmalarıyla neredeyse ortadan kaldırılmış durumda. Bu da yeni cihazı almak isteyenler için harika görünüyor.

Bu arada Samsung Galaxy Z Fold 3 hakkında başka bilgiler de var. Resmi kayıtlara göre telefon Wi-Fi 6, Bluetooth, NFC ve UWB desteklerine de sahip. Burada en önemlisi UWB desteği oluyor.

Galaxy Z Fold 3 modelinin 9W gücünde kablosuz şarj desteği taşıdığı da yeni bilgiler arasında. Telefonda aynı zamanda ters kablosuz şarj da bulunuyor.

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 için fiyatlar nasıl olacak?

Son bilgilere göre Galaxy Z Fold 3’ün başlangıç fiyatı 1.599 dolar seviyesinde olacak. Galaxy Z Flip 3 içinse başlangıç 959 dolar seviyesinde olacak gibi görünüyor.

Z Fold 3 ile Z Fold 2’nin fiyatına oranla yaklaşık 400 dolarlık bir indirime gidecek Samsung, bu sayede modellerden daha çok satmayı hedefliyor.

Hep söylediğimiz gibi katlanabilir telefonlar halen yüksek fiyatları nedeniyle öne çıkamıyor. Gerçekten uygun fiyatlı katlanabilir modellerin ise 2022 ya da 2023 gibi pazarda olması bekleniyor. Bu telefonların parça maliyetleri halen çok yüksek seviyede bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın