reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro

Büyük ekrana sahip uygun fiyatlı iPhone modeli gündemde

Teknoloji devi Apple, 2022 için bazı kişileri memnun edecek bir iPhone planı içerisinde bulunuyor. İşte ortaya çıkan detaylar;

Kısa süre önce bir açıklama yapan Apple’a yönelik sağlam kaynaklardan Ming-Chi Kuo, Apple’ın 6,7 inç ekranlı bir iPhone modeli daha geliştirdiğini aktardı.

Bu iPhone’un farkı ise daha uygun fiyatı olacak. 900 dolardan daha ucuza satılacağı aktarılan telefon, “Pro Max” modelleri pahalı gelen ancak büyük ekranlı bir iPhone’a sahip olmak isteyenleri memnun edecek gibi görünüyor.

Bu cihazın ekrandan ve kamera sisteminde kısılarak Pro Max’e oranla daha ucuz hale getirileceği tahmin ediliyor. Ancak henüz bu konuda pek detay bulunmuyor.

2022’de resmi olarak satışa sunulacak bilgisi verilen telefon, olası adıyla 14 mini’den açılan boşluğu doldurabilir. Apple’ın düşük satışlar nedeniyle bu yıl da bir 13 mini tanıtacağı, 2022’de ise “mini” cihazları rafa kaldıracağı aktarılıyor.

Olası şekilde iPhone 14 Max adını taşıma ihtimali olan bu bahsi geçen telefona, 2022’de 6,7 inç ekranlı 14 Pro Max ve 6,1 inç ekranlı iPhone 14 ile 14 Pro modelleri de eşlik edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 iPhone modelleri için dün de bazı bilgiler çıktı

Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre 2022 iPhone’ların ya da olası isimleriyle iPhone 14’lerin hepsinde ya da bazısında ekrana entegre Touch ID parmak izi sensörü olacak.

Ming-Chi Kuo’ya göre 2022’de yeni bir iPhone SE modeli de gelecek. Bu modelin en önemli özelliği ise düşük fiyatı olacak.

Hatta Kuo’ya göre telefon şimdiye kadar satışa sunulmuş en ucuz 5G destekli iPhone olacak. ABD’deki 5G kullanımında patlama yaptıracak telefon, yüksek ihtimalle mevcut SE ile aynı tasarımı sürdürecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın