reklamı kapat

POPÜLER

2022 Honda Civic Hatchback

2022 Honda Civic Hatchback; yeni neslin Type R’a ışık tutan ikinci versiyonu tanıtıldı

On birinci jenerasyonun beklenen ismi 2022 Honda Civic Hatchback, arka tarafında getirdiği kendine has çizgileriyle dikkat çekecek.

Geride bıraktığımız nisan ayının son haftası içerisinde karşıma çıkarılan yeni nesil Honda Civic için yavaş yavaş versiyon çeşitliliği artmaya başladı. Son birkaç gündür Si üzerinden de gündemde olan efsanevi modelin Sedan sonrasındaki ikinci gövde tipi için de geri sayım sürüyordu. Bu geri sayım, saatler önce düzenlenen dijital etkinlikle birlikte resmi olarak sona eriyor. On birinci jenerasyonun Typre R’a ışık tutma rolünü de üstlenen 2022 Honda Civic Hatchback, beklediğimiz gibi Sedan karakteri üzerine kendine has çizgileriyle karşımızda duruyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlarıyla 2022 Honda Civic Hatchback

Türkiye’de satışa sunulması şimdilik planlanmayan Hatchback, önceki nesilde olduğu gibi arka bölümündeki tasarım çizgileriyle sedan gövde tipinden ayrılıyor. Araca daha sportif bir hava katan bu çizgilerin öne çıkanları arasında ışıklandırma grubu, arka cam ve bagaj yapısı ve spoiler var. Hatchback’i gece sürüşünde ayırt ettirecek en büyük unsuru ise ortada çizgiyle birleşen arka stop tasarımı olacak.

Araç bunun dışında biraz önce de bahsettiğimiz gibi Sedan’ın izlerini taşıyan bölümlere sahip. Honda’nın Civic için daha modern olarak lanse ettiği ön tasarım ve kokpit dinamikleri, geliştirilmiş güvenlik asistanları ve artırılmış malzeme kalitesinin tamamını HB için de söylemek mümkün. Yenilenen iç yaşam alanında 10,2 inçe kadar esneklik gösteren dijital sürücü ekranı ve maksimum 9 inç olarak belirlenen multimedya ekran ön planda olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Motor tarafında ise 2.0 litrelik atmosferik ünite, 158 beygir güç ve 187 Nm tork değerleriyle giriş segmentini oluşturacak. 1,5 litrelik turbo motor ise 180 beygir güç ve 240 Nm torkla tercih edilebilecek. Şanzımanda ise 6 kademeli manuel ile birlikte CVT listede. Performansları iyileştirilen motora paralel olarak altyapı, süspansiyon ve yalıtım gibi sürüş dinamiklerine doğruda etki eden bölümlerde de iyileştirmeler kullanıcıları bekliyor. Şimdilik fiyatları açıklanmayan yeni Civic Hatchback’in üretimi için Amerika ön planda. Aracın eylül ayı itibarıyla kademeli olarak satışa sunulması bekleniyor. Sedan gövde tipi de 21.700 dolarlık başlangıç fiyatı üzerinden kısa süre önce satış noktalarındaki yerini almıştı.

İlgili video

Yeni Honda City