reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Go Wireless Charging Kit
Lenovo Go Wireless Charging Kit

Dizüstü bilgisayarlara özel kablosuz şarj: Lenovo Go Wireless Charging Kit

Lenovo dizüstü bilgisayarlar için kablosuz şarj cihazı geliştirdi. Lenovo Go Wireless Charging Kit isimli cihaz Qi şarj teknolojisi yerine Power by Contact teknolojisinden yararlanıyor.

Kit, 3,2 mm kalınlığında bir şarj matı ve kablosuz şarj alıcısından oluşuyor. Kablosuz şarj alıcısı dizüstü bilgisayarların alt kısmına takılıyor ve bilgisayarlara USB-C üzerinden bağlanıyor. Windows ve Mac cihazlarla uyumlu şekilde çalıştığı aktarılan kablosuz şarj cihazı dizüstü bilgisayarlara 65 watt’a kadar güç sağlayabiliyor. Lenovo’nun belirttiğine göre sistem 13 ve 14 inçlik (dokunmatik ekrana sahip olmayan) çoğu dizüstü bilgisayarı kablosuz olarak şarj edebiliyor. Akıllı telefonlarda kablosuz şarj teknolojisini görsek de dizüstü bilgisayarlarda bu teknoloji çok fazla tercih edilmiyor. Dell yaklaşık dört yıl önce dünyanın ilk kablosuz şarj destekli 2’si 1 arada cihazı Latitude 7285‘i satışa sunmuştu. Intel de kablosuz şarj teknolojisiyle ilgili çalışmalar yürütse de şirket bu teknolojisini piyasaya sürmemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo Go Wireless Charging Kit satış fiyatı ne kadar?

Lenovo, kablosuz şarj kitini ekim ayında satışa sunmaya hazırlanıyor. Cihazın yurt dışındaki fiyatı ise yaklaşık 140 dolar. Cihazın Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise belli değil.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de en çok dikkat çeken yeni nesil konsol Xbox Series S