reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın ilk kablosuz şarj edilebilen dizüstü bilgisayarı satışta

Kablosuz şarj teknolojisi kullanım alanını hızla genişletmeye devam ediyor. Dünyanın ilk kablosuz şarj edilebilen dizüstü bilgisayarı satışa sunuldu.

Teknolojik gelişmelerle beraber hayatımızda en çok yer kaplayan şeylerden biri kablolar. Tüm o kablo karmaşasından yıldık ve hayatımızda kesinlikle kablosuz şarjı istiyoruz. Ancak kablosuz şarjlarla ilgili küçük bir sorun var; o da aslında kablosuz olmamaları. Yani bir kablosuz şarj standını hayatımıza sokuyor, belki kabloları daha rahat gizleyebilecek sabit bir yer elde ediyoruz. Dell’in cihazı da farklı değil. Ancak onu farklı yapan dünyanın ilk kablosuz şarj olabilen dizüstü bilgisayarı olması.

Dell Latitude 7285, 12 inç boyutunda bir ekrana sahip, ikisi bir arada hibrit bir dizüstü bilgisayar. Buraya kadar her şey normal. Çift çekirdekli Intel Core i5-7Y54 işlemciden başlayan modellerle satışa sunulan cihazın en uygun fiyatlı modelinde 128 GB SSD ve 8 GB RAM yer alıyor. Dell Latitude 7285’i bu kadar özel kılan elbette kablosuz şarj edebilen bir şarj standı olması. Tabii bunun için klavyesini de “kablosuz şarj uyumlu” almak gerekiyor. İşte pazarlama da burada başlıyor. Dell’in temel modelinin fiyatı 1.199 dolardan başlıyor. Kablosuz şarj uyumlu klavye ve kablosuz şarj standı ayrıca satılıyor. İkilinin fiyatı da 550 dolar ediyor. Yani kablosuz şarj edilebilen bir dizüstüne sahip olmak için 1.750 doları gözden çıkarmak gerekiyor.