reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 6

iOS 15’teki bir özellik Apple Watch Series 7’teki yeniliğe işaret ediyor

Kısa bir süre önce geliştiriciler için yayınlanan iOS 15, Apple Watch Series 7’de yer alacak bir özelliği ortaya çıkardı.

Bilindiği üzere iOS 15 ile birlikte kullanıcılar sağlık verilerini diğer kişilerle paylaşabiliyor. Trendler, kişisel sağlık ölçümlerindeki anlamlı değişimlere odaklanmanın bir yolunu sunuyor. Yürüme Dengesi ise kullanıcılara düşme risklerini proaktif olarak yönetme imkanı veriyor. Yeni güncellemede kan şekeriyle ilgili bir özellik de dikkat çekiyor. Özellik hem egzersiz hem de uyku sırasında kan şekeri ölçümüne imkan tanıyor. iOS 15’te kan şekeri ölçümüyle ilgili etkileşimli grafikler yer alıyor. Yeni güncellemede kan şekeri ölçümüyle ilgili özelliğin yer alması Apple Watch Series 7’in de bu özelliğe sahip olacağını akıllara getirebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 7 için geri sayım başladı

ETNews‘un belirttiğine göre Apple Watch Series 7, kandaki şekeri ölçmek için bir optik sensör barındıracak. Farklı kaynaklar ise bu teknolojinin önümüzdeki yıl satışa sunulacak modelde olacağını belirtiyor. Gurman yeni modelde AirTag’de kullanılan teknolojiyle benzer bir özelliğin kullanılacağını söylüyor. Yeni modelin eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

Haberde kullanılan görsel Apple Watch Series 6’ya aittir

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de en çok dikkat çeken yeni nesil konsol Xbox Series S