reklamı kapat

POPÜLER

Nvidia Canvas

Nvidia Canvas ile basit çizimler bile çarpıcı manzaralara dönüşüyor [İndir]

Ekran kartı devi Nvidia tarafından hazırlanan Nvidia Canvas uygulaması, sanatçıların sanat eserlerini hızla boyamalarına yardımcı olmak için yapay zeka kullanıyor.

Firmadan yapılan resmi açıklamaya göre ücretsiz beta sürümü olarak sunulan Nvidia Canvas uygulaması, Nvidia RTX GPU‘su (RTX ekran kartı) olan herkese gerçek zamanlı boyama aracı GauGAN’ı sunuyor.

Nvidia Araştırma ekibi tarafından geliştirilen GauGAN, söylendiği kadarıyla kaba taslakları çarpıcı sahnelere dönüştürmek için derin öğrenme modellerini kullanıyor.

Canvas, yaratıcıların fırça darbelerini gerçeğe yakın görüntülere dönüştürmek için yapay zeka kullanarak renk yerine malzemeye göre boyama yapmalarına olanak tanıyor.

Uygulama, insanlar resim yaparken anlık olarak fotografik sonucu gösteriyor. Bu nedenle görüntülerinin şeklini görmek için kullanıcıların beklemelerine gerek kalmıyor ve hemen görebiliyorlar.

Nvidia’ya göre Canvas, içerik oluşturuculara yaratıcı vizyonlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olacak donanım ve yazılım araçları sağlayan bir program olan Nvidia Studio‘nun bir parçası olma özelliğini taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nvidia Canvas etkileyici sonuçlar getiriyor

Resmi açıklamaya göre uygulama tam olarak şöyle çalışıyor:

“Kullanıcılar, çimen veya bulut gibi doğada bulunan nesnelerden oluşan bir paletle basit şekiller ve çizgiler çizerek başlıyor. Yapay zeka modeli daha sonra ekranı hemen gösterişli sonuçlarla dolduruyor.

Dört hızlı şekil ve çarpıcı bir dağ silsilesi beliriyor. Birkaç satır daha güzel bir alan üretiyor. Bir gölet çizerseniz, ağaçlar ve kayalar gibi yakındaki unsurlar da sudaki yansımalar olarak görünüyor.

Bir malzemeyi değiştirdiğinizde, örneğin karı çimene çevirdiğinizde tüm görüntü bir kış harikalar diyarından tropik bir cennete dönüşüyor.”

Nvidia Canvas için sunulan ücretsiz betaya buradan ulaşabilirsiniz. Sistemin tanıtım videosu da en üstte yer alıyor.

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın