reklamı kapat

POPÜLER

Amazon

Dünyanın en değerli markaları belli oldu

Araştırma şirketi Kantar, dünyanın en değerli markalarını açıkladı. Kantar’ın aktardığı rapora göre dünyanın en değerli markası Amazon.

Listenin en üst sırasında Amazon yer alırken ikinci sırada Apple yer alıyor. Bir önceki yıla göre marka değerini yüzde 74 artıran Apple, marka değerini 612 milyar dolara çıkardı. Üçüncü sıraya bakıldığında Google karşımıza çıkıyor. Dördüncü sırada Microsoft, beşinci sırada Tencent , altıncı sırada ise Facebook yer alıyor. Samsung listede 42. sırada yer alırken, Huawei 50. sırada, Xiaomi ise 70. sırada bulunuyor. Xiaomi, 24,8 milyar ABD doları marka değeriyle (yıllık yüzde 50 artış) Kantar BrandZ’ın En Değerli 100 Küresel Marka 2021 listesinde 11 sıra yükselerek 70’inci sırada yer aldı. Nvidia 12. sırada, Qualcomm 37. sırada, AMD ise listenin 57. sırasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En değerli markalar sıralamasında Tesla kaçıncı sırada yer alıyor?

Elon Musk’ın sahip olduğu Tesla da hızlı büyüyen markalar arasında göze çarpıyor. Marka değerini yüzde 275 oranında artıran şirketin en değerli markalar listesinde 47. sırada yer alıyor. Yüzde 158’lik bir artış sergileyen TikTok ise listede 45. sırada bulunuyor. Müzik servisi Spotify ise 99. sırada yer alarak en değerli 100 şirket arasında karşımıza çıkıyor. McDonalds, Visa, MasterCard ve AliBaba gibi şirketlerin ilk 10’da yer aldığını da söyleyelim.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de en çok dikkat çeken yeni nesil konsol Xbox Series S