reklamı kapat

POPÜLER

Asus TUF Gaming AX5400

Oyun tutkunlarına özel yönlendirici: Asus TUF Gaming AX5400

Asus, yeni router modelinin duyurusunu gerçekleştirdi. Asus TUF Gaming AX5400 olarak adlandırılan yönlendirici, çok sayıda cihazın kullanıldığı ortamlarda hem kablolu hem de kablosuz olarak kullanılabiliyor.

Çift bant özelliğine destek veren TUF Gaming AX5400, toplam 5.400 Mbps bant genişliğiyle dikkat çekiyor. Bir önceki nesle göre yüzde 80 daha geniş sinyal menziline sahip olan model, uçtan uca gerçek 2 Gbps kablolu bağlantı sağlıyor.

TUF Gaming AX5400’ün sunduğu Wi-Fi 6 bağlantısı, yüksek hızı sunmanın yanı sıra ağ kapasitesini 4 kata, kapsama alanını da yüzde 80’e kadar artırıyor. Wi-Fi 6 ile birlikte gelen OFDMA teknolojisi sayesinde sinyaller Wi-Fi 5’e göre çok daha uzağa yayılabiliyor. TUF Gaming AX5400’de ayrıca 4×4 MU-MIMO yapılandırması ve 2,4 GHz ile 5 GHz olmak üzere paraziti azaltan iki ayrı anten bulunuyor. Işın hüzmeleme özelliği ise sinyalleri cihazlara doğru odaklayarak daha sağlam bir kapsama alanı oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TUF Gaming AX5400 bununla birlikte AiMesh desteğine de sahip. Böylece ürün AiMesh uyumlu diğer Asus router’larla birlikte tüm evi kapsayan bir ağ Wi-Fi sisteminin bir parçası olarak kullanılabiliyor. SUS TUF Gaming AX5400 hem WAN hem LAN için bağlantı birleştirme teknolojisinden yararlanıyor. Bu Teknoloji iki Gigabit Ethernet bağlantı noktasını sanal olarak birleştirerek kullanıcıların internet bağlantılarında ve kablolu ağ cihazlarında 2 Gbps’e kadar Ethernet hızlarına ulaşmasını sağlıyor.

Asus TUF Gaming AX5400 Türkiye fiyatı açıklandı mı?

Alt, yan ve üst kısımlardaki havalandırma delikleri hava akışını güçlendiriyor. İki adet alüminyum soğutma bloğu da daha iyi soğutma sağlayarak dayanıklılığı artırıyor. Cihazın Türkiye’deki satış fiyatı ve satış tarihi ise henüz açığa çıkmadı.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de en çok dikkat çeken yeni nesil konsol Xbox Series S