reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch
Apple Watch

Yeni Apple Watch’ta kan şekeri ölçümünü gözler önüne seren çalışma [Konsept]

 

Dün ortaya çıkan bilgilerde yeni Apple Watch modelinin kan şekeri ölçümü yapabileceği iddiası gündeme gelmişti.  Diyabet hastaları için geliştirilen bu özellikle ilgili konsept bir çalışma ortaya çıktı.

9to5Mac‘in paylaştığı görsellerde bu özellik hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Kan şekeri ölçümü sırasında kan hücrelerini temsil eden kırmızı ve beyaz renkte görseller yer alıyor. SPO2 özelliğinde olduğu gibi kan şekeri uygulaması tahmini kan şekeri seviyesini gösteriyor. Kullanıcılar kan şekeri ölçümüyle ilgili detaylı bilgilere de ulaşabiliyor. Kullanıcılar elde ettikleri verileri doktorlarla da kolayca paylaşabiliyor. Saatteki sensörler tüm gün boyunca aktif olacağı için saatin kullanıcılara kan şekeri konusunda bilgilendirmede bulunacağından söz ediliyor. Kan şekeri düşükse saatin kullanıcıları uyaracağı ifade ediliyor.

Yeni Apple Watch için çalışmalar sürüyor

Sağlık konusundaki yeniliklerle çok daha iddialı hale gelmesi beklenen modelde microLED ekranın yer alacağı dile getiriliyor. Daha hızlı bir işlemciye de sahip olmasını beklediğimiz saatte uygulamaların çok daha hızlı açılacağını söyleyebiliriz. Saatte pil ömrünün de iyileştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.  Pek tabii bu iyileştirmenin gelip gelmeyeceği henüz belli değil.  Bu yılın sonunda satışa sunulması beklenen saatle ilgili yeni gelişmeler geldiğinde paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlginizi çekebilir

Firmanın dikkat çeken eski modellerinden