reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 7
Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 iki önemli farkla geliyor; işte akıllı saat hakkındaki son detaylar

Apple Watch Series 7 modelinin iki önemli özellikle geleceği belirtiliyor. Kısa bir süre önce ortaya çıkan haberlerde akıllı saatin yeni bir tasarıma sahip olacağı iddia edilmişti.

Kuo tarafından ortaya atılan iddiada saatin düz kenarlara sahip olacağı dile getirilmişti. Düz kenarlar sayesinde akıllı saatin tasarım açısından iPad Pro, iPad Air, iPhone 12 ve iMac’den ilham alması bekleniyor. Kuo’nun yeni tasarım anlayışı iddiasını farklı kaynaklar da doğruluyor. Yeşil renk seçeceğinin de gelmesi beklenen yeni Apple Watch’un ikinci en büyük yeniliğin kan şekeri ölçüm özelliği olacağı söyleniyor. ETNews akıllı saatte bu özelliğin bir optik sensör aracılığıyla gerçekleşeceğini söylüyor. Bu özelliğin diyabet hastaları için önemli bir gelişme olacağını söylemek mümkün. Normalde kan şekeri ölçümü yapılabilmesi için bir damla kanın kan şekeri ölçüm cihazına damlatmak gerekiyor. Apple’ın geliştirdiği sensör sayesinde kan şekeri ölçümünün rahatlıkla yapılabileceğinden söz ediliyor. Bilindiği üzere en son piyasaya sürülen Apple Watch modelinde SpO2 özelliği gelmişti. Yeni modelde de bu özellikle birlikte EKG özelliklerin de yer alması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 7 ne zaman tanıtılacak?

Geliştirilmiş yüzme takibi özelliğinin haricinde saatte microLED ekranın da yer alması muhtemel görünüyor. Yeni akıllı saatin eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın