reklamı kapat

POPÜLER

Jeff Bezos

Amazon CEO’su Jeff Bezos, görevi bırakacağı tarihi açıkladı

Alışveriş devi Amazon CEO’su Jeff Bezos, görevi bırakacağı tarihi bugün resmi olarak açıkladı. Şirkette en üst kademe değişiyor ve yeni bir dönem başlıyor.

Dünyanın en zenginlerinden Jeff Bezos, geçtiğimiz aylarda Amazon’daki CEO’luk görevinden yaz aylarında ayrılacağını resmi olarak duyurmuştu.

Bezos, daha önce de aktardığımız üzere bu hamle sonrasında Amazon ile bağlarını koparmayacak ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmeyi sürdürecek.

Konuya ilişkin ilk açıklamasında Bezos, “Şu anda Amazon’u şimdiye kadarki en hünerli haliyle görüyorum ve bu geçiş için en uygun zaman” ifadelerini kullandı. Bezos’un yerine ise, şirketin bulut bilişim departmanı başkanı Andy Jassy geçecek.

Yeni yapılan açıklamaya göreyse Bezos görevi tam olarak 5 Temmuz tarihinde bırakacak. Yeni CEO Andy Jassy için tam dönüşüm ise gelen bilgilere göre üçüncü çeyrek içerisinde tamamlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amazon biliyorsunuz bugün dev bir satın almaya imza attı

Prime Video ile film ve dizi konusunda dev atımlar atan ve dev bir bütçe ile Yüzüklerin Efendisi dizisi çeken firma, neredeyse 9 milyar dolara MGM yani Metro-Goldwyn Mayer’i satın aldı.

Metro-Goldwyn Mayer, Hollywood’daki en önemli film stüdyoları arasında yer alıyor ve çok ama çok uzun zamandır hayatımıza bulunuyor.

Prime Video servisi ve arşivi için gerçekten büyük bir adım atan Amazon, MGM satın alımı ile James Bond, The Hobbit ve Rocky gibi efsane serilerin de sahibi oldu.

Aynı zamanda The Handmaid’s Tale ve Fargo gibi önemli diziler de MGM çatısı altında yer alıyordu.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle test ediyor