reklamı kapat

POPÜLER

Apple App Store iOS epic games

İyi değerlendirme yapmadan kullanılmayan garip iOS uygulaması

Teknoloji devi Apple’ın uygulama marketi App Store, ilginç bir iOS uygulaması ile bir kez daha gündemde. Market denetimlerinden kaçan birisi daha çıktı.

Apple ile davalık olan Kosta Eleftheriou isimli geliştirici ilginç ve bir o kadar da şaşırtan keşifler yapmaya devam ediyor. Bunların en yenisinde karşımıza market dışına alınan UPNP Xtreme isimli bir uygulaması çıkıyor.

Bu uygulamanın ilginç yanı ise iyi değerlendirme yapmadan kullanılamıyor olması. Bu süreç direkt olarak aşağıdaki videoda gösteriliyor. Uygulama açıldığı zaman karşınıza direkt olarak değerlendirme odaklı App Store yıldız sistemi çıkıyor.

Burada uygulamaya üç veya daha yüksek yıldız verip değerlendirme yapmak gerekiyor. Uygulama burada bir veya iki yıldız vermenize kesinlikle izin vermiyor. Aynı zamanda bu kısım geçilemiyor. Yani zorunlu olarak değerlendirme yapılması gerekiyor.

Uygulamanın bundaki amacı App Store’da öne çıkabilmek. Ancak süreç normal değil ve normalde Apple buna izin de vermiyor. Ancak yine de böyle bir süreç denetlemelerden kaçmış gibi görünüyor.

Apple Store çok büyüdüğü için denetim eskisi kadar sıkı değil gibi görünüyor ve Apple’ın bu konuda denetimi artırması isteniyor. Çünkü son dönemde bu konuda çok ciddi şikayetler geliyor.

Gelen bilgilere göre yapılan şikayetler ışığında UPNP Xtreme iOS uygulaması artık App Store içerisinde yer almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kosta Eleftheriou, iOS uygulama marketi App Store için daha önce de ilginç şeyler bulmuştu

Hem de Eleftheriou tarafından bulunan son keşiflerden birisi Türkiye ile de alakalıydı. App Store içerisine Jungle Runner 2k21 isimli bir oyun giriş yapmıştı. Bu ilk bakışta 4 yaş üstü çocuklar için hazırlanmış oldukça sade bir oyundu.

Ancak bu oyuna VPN’den Türkiye seçilerek ya da direkt olarak Türkiye’den girildiği zaman işin rengi değişiyor. Aktarıldığı kadarıyla oyunun içerisinde bir çevrimiçi kumarhane yer alıyor.

Süreçte kumar olduğu için elbette para da bulunuyor. Bu para doğal olarak Apple’ın kendi ödeme sisteminden geçmiyor. Bunun için oyun içinde arasında kripto paraların da olduğu alternatif bir ödeme sistemi kullanılıyor.

Bu uygulamanın ABD App Store’undan kaldırıldığı ve çevrimiçi kumarhanenin her yerde çıkmadığı aktarılıyor. Bu oyunun Türkiye’de bir haber kanalı üzerinden reklamının yapıldığı da biliniyor.

İlginizi Çekebilir

Geçtiğimiz dönemde gördüğümüz en özel otomobil