reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Clubhouse

Xiaomi tarafından Clubhouse odaklı ilginç Mi Talk adımı

Son dönemin çok popüler uygulaması Clubhouse odaklı ilginç bir Xiaomi Mi Talk adımı gündemde yer alıyor. İşte ortaya çıkanlar;

Clubhouse halen bilmeyenler için şimdilik yalnızca iOS / iPhone tarafında yer alıyor ve sadece davetiye ile kullanılabiliyor. Yani uygulamayı kullanmak için mutlaka birisinden davetiye almanız gerekiyor. Bu yapısı nedeniyle rakiplerine oranla daha niş bir konumda kalmayı sürdüren uygulama, kişilerin sadece sesli sohbetler yapabildiği bir sosyal ağ konumunda yer alıyor. Yakında Android için de çıkışını yapacak uygulama, en son Facebook tarafından bir kopyası yapılıyor haberi ile ses getirmişti. Çin’de yasaklı olan uygulama için bir rakip de Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi tarafından geliyor. Ancak firma burada tamamen yeni bir uygulama çıkarmıyor. Söylendiği kadarıyla daha önce kapatılan Mi Talk uygulaması sesli iletişim odağından yeniden geriye dönüyor / yeniden doğuyor. Burada yeni bir forma geçiş yapan firma, uygulamayı iOS ve Android için çıkaracak bilgisi veriliyor. Yeni Mi Talk uygulamasını direkt olarak profesyonellere odaklayan Xiaomi, servisini büyük ihtimalle global pazara çıkarmayacak. Ancak Clubhouse rakibi uygulama için bunun kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Clubhouse uygulaması ilerleyen dönemde herkese açık olacak

Daha önce de aktardığımız üzere firma gelecekte davetiye sürecini ortadan kaldıracak. Firma şu an sadece davetiye ile giriş yapılacağını ancak bunu değiştirmek adına çalıştıklarını belirtiyor. Eğer arkadaşlarınızdan / tanıdıklarınızdan bir davetiye bulduysanız Clubhouse uygulamasına iOS için direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi