reklamı kapat

POPÜLER

AirPods 3

AirPods 3 ve iPhone SE 3 için ortaya çıkan son bilgiler [Video]

Teknoloji devi Apple, 2021 için birçok yeni ürün geliştiriyor. Bu sefer AirPods 3 ve iPhone SE 3 tarafından yeni bilgiler var.

Apple, mart ya da nisan ayında 2021’in ilk etkinliğini planlıyor. İşte bu etkinlikte ve sonrasında firmadan yeni ürünler gelecek. Bunlardan birisi uzun zamandır merak edilen AirPods 3 olacak. AirPods Pro’yu andıran bir tasarıma sahip olacak ürün, ilginç olarak istenirse silikon uç ile istenirse de silikon uç olmadan kullanılabilecek gibi görünüyor. Yani kulaklık istenirse AirPods Pro gibi kulak içi formunda, bunu sevmeyenler tarafındansa orijinal AirPods formunda kullanılabilecek. Bu gerçekten güzel duruyor çünkü birçok kişi silikon başlıklı kulak içi formunu sevmiyor. Sızıntılar doğruysa AirPods ile AirPods Pro arasında bir hibrit gibi olacak AirPods 3, ses kalitesi tarafında dev bir artış getirmeyecek ve yüksek ihtimalle gürültü engelleme yapamayacak ancak uzamsal ses desteğini getirecek.

AirPods Pro’daki sensörleri AirPods 3’e aktaracağı belirtilen Apple, yeni çip ile beraber kulaklık ile sağlık konusunda da bir adım atabilir. Ancak bunun kesin olmadığını belirtmek gerekiyor. Hepsine ek olarak AirPods 3’ün iki farklı boyutta gelme ihtimali de bulunuyor. Bu da eğer gerçek olursa güzel duruyor. Kulak yapısı insandan insana çok ciddi fark gösterebiliyor. Düşük bir ihtimal de olsa farklı renklerde gelme durumu bulunan kablosuz kulaklık için fiyatın 200 dolar seviyesinde olması bekleniyor. Firmadan AirPods Pro 2 de geliyor ancak bu model için halen tam olarak oturmuş bilgiler bulunmuyor. Sadece firmanın tasarımı ufaltabileceği aktarılıyor ancak bu mevcut teknolojiler ile çok da olası durmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada kaynaklar iPhone SE 3’nin de yakında geleceğini aktarıyor. Söylendiği kadarıyla bu telefonda bir çentik yer almıyor ve parmak izi sensörü yana yerleştiriliyor. Bu cihaz henüz kesin değil ancak gelirse çentiksiz yapısıyla çok ses getirecek izlenimi oluşturuyor. Apple’ın bu aralar portsuz iPhone’lar için de ciddi çalışmalar yaptığı gelen bilgiler arasında. Firmanın portsuz modeller için bilgisayardan yazılımsal veya internet temelli kurtarma sistemleri tasarladığı aktarılıyor. Firmanın ayrıca bu modellere sadece kendisinin kullanacağı özel bir fiziksel bağlantı yapısı koyma ihtimali de masada bulunuyor.

Apple Silikon iMac

AirPods 3 ve yeni iPhone’lar çok merak edilirken, firmadan yeni iMac’ler de geliyor

Jon Prosser’a göre Apple yeni hepsi bir arada bilgisayarlarında son jenerasyon iPad Air’de de bulunan beş farklı renk seçeneği sunacak. Tasarım henüz netleşmiş değil ancak Prosser’a göre bu renkler direkt olarak yukarıda gördüğünüz gibi olacak. Orijinal iMac’leri de rengarenk tasarlayan Apple, bu konuda geriye dönük güzel ve nostaljik bir adım atacak gibi görünüyor. Apple bilmeyenler için yeni nesil iMac modellerinde şimdiye kadar sadece iki farklı renk kullandı.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın