reklamı kapat

POPÜLER

Wistron dizüstü foldbook bilgisayar

Hepsi bir arada, tablet ve dizüstü formunu birleştiren bilgisayar konsepti

Zaman zaman karşımıza çıkan konseptlerin en yenisi bilgisayar tarafında geldi. Wistron firması gerçekten çok ilginç bir çalışmaya imzasını attı.

Günümüzde birçok farklı yapıda bilgisayar modeli bulunuyor. Kişiler pazarda hepsi bir arada, tablet ve dizüstü formunda görev yapan birçok farklı modeli hemen gidip satın alabiliyor. Tayvan merkezli Wistron ise sürece farklı yaklaşmış. Tasarımlarını başka firmalara satan bir ODM firması olduğu aktarılan Wistron, yeni konseptinde başlıkta da dediğimiz gibi hepsi bir arada, tablet ve dizüstü formunu bir araya getiriyor. Bu bilgisayar modelinin temelinde tan 17 inç boyutunda bir katlanabilir ekran yer alıyor. Bu ekran açık halinde kişilere tablet deneyimi sunuyor. Bu ekran yarım seviye katlanarak dizüstü halini alıyor. Bu formda ekranın yarısı klavye oluyor. Bu ekran birçok ekstra giriş çıkış portu getiren stant ünitesine konulduğu zaman ise harici fare / klavye ile bir “hepsi bir arada” formunu kazanıyor. Firmanın Foldbook adını verdiği bu konsept, gerçek olursa çok ama çok pahalıya satılacak bir seçenek olacak izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilgisayar pazarında artık katlanabilir dizüstüler var

Hatta bu konuda ilk çözüm Lenovo’dan gelmişti. Firmanın Lenovo ThinkPad X1 Fold adını verdiği katlanabilir modeli Türkiye’de de elde edilebiliyor. Bu cihazda 13.3 inç 4:3 2048×1536 piksel katlanabilir bir OLED ekran yer alıyor. Kalın çerçevelerin sardığı bu LG imzalı ekran, dizüstü tarafında yeni bir dönemi başlatıyor. Model için belirlenen Türkiye fiyatı ise tam 42.499 TL seviyesinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

PUBG tarafından duyurulan en yeni modeli oyun