reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 8 Plus

Apple, iPhone üretiminde “sahte parça” kullanılmasıyla gündemde

Teknoloji devi Apple, biliyorsunuz telefon modellerini Çin’de üretiyor. Burada onlarca farklı tedarikçi ile çalışan şirket, bu sefer daha önce hiç duymadığımız bir konuyla karşımızda bulunuyor. Dev isim sanıyoruz ilk defa iPhone 8 Plus üretiminde “sahte parça” kullanılmasıyla gündemde yer alıyor.

Her yıl milyonlarca yeni akıllı telefon ürettiren şirket, farklı tesisler ve üretim hatlarına rağmen tek bir standardı tutturuyor. Tedarikçi firmalar ve üretim tesisleri arasındaki bağlantıları sıkı tutan şirket, bu sefer süreçte bir hata yapmış görünüyor. Çin merkezli haber sitesi Commercial Times‘a göre önemli tedarikçilerden Wistron, iPhone 8 Plus üretiminde sahte parça kullanırken yakalanmış. Bu parçanın Apple tarafında onayı bulunmayan bir “conta” olduğu söyleniyor. Telefona su ve toz girmesini engellemek için kullanılan bu contalar, ufak gibi görünse de uzun kullanımda büyük önem arz ediyor. Bu durum ortaya çıktıktan sonra üretimi iki hafta boyunca durdurduğu söylenen şirket, bunları yalanlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone 8 Plus

Apple dahi olsanız büyük üretimler büyük riskler doğruyor

Genelde üretim hatlarındaki çalışanların durumlarıyla karşımıza çıkan Apple, dediğimiz gibi ilk defa üretimde sahte parça kullanımıyla gündeme geldi. Çok büyük bir operasyon içerisinde olan dev isim, sanıyoruz bunu bir daha yaşamamak adına büyük önemler alacaktır. Bu sahte parçalı telefonların ise son kullanıcıya gelmeyeceği belirtiliyor.

İlgili Video

iPhone için kamera odaklı en iyi kılıf