reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone SE 2

iPhone SE 2’yi gösterdiği iddia edilen ilginç video [İzle]

Apple‘ın ufak boyutlu akıllı telefonu iPhone SE, uzun zamandır yenilenmesi beklenen telefonlar arasında yer alıyor. Evet ekran boyutuna rağmen merak edilen telefon, bugün bir video ile gündeme geldi. Videoda görünen telefonun iPhone SE 2 olabileceği iddia ediliyor.

Geçtiğimiz hafta yılın ilk yarısında yeni bir iPhone tanıtmayacağını duyduğumuz Apple, iPhone SE 2’yi rafa kaldırmış olabilir haberleriyle gündeme geliyor. Yayımlanan video ise telefonu yeniden gündeme getiriyor. Şirkete yakın sağlam sızıntılar yapan Macotakara‘nın keşfettiği videodaki telefonun iPhone SE 2 olabileceği belirtiliyor. iPhone X gibi bir çentiğe sahip olan telefon, arkasında yine iPhone X gibi çift lensli bir kamera taşıyor. Farkını iPhone SE‘yi andıran köşeli tasarımıyla koyan bu model, pürüzsüz çalışan bir işletim sistemi kullanıyor. Burada direkt olarak iOS diyemiyoruz çünkü bu cihazın iyi hazırlanmış bir Android kopyası olabileceği söyleniyor. Ancak telefonun gövde yapısı gerçekten ilginç görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone SE 2 için ilk bilgiler şu şekildeydi

Buna göre metal bir arka bölüme, fiziksel bir home butonuna (Touch ID) ve geniş çerçevelere sahip olacağı söylenen telefon, biraz daha büyük bir ekran taşıyacak deniyordu. Bu noktada 4.2 inç ekran ile geleceği belirtilen modelin, bunu aynı gövdede inceltilen çerçevelerle karşımıza çıkartacağına değiniliyordu. Gücünü ise A10 Fusion işlemciden alacağı belirtilen telefon, 2 GB RAM ile desteklenecek ve 32 GB ya da 128 GB depolama ile satın alınabilecek açıklamaları alıyordu.

Video