reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone SE 2
Apple iPhone SE 2

Merak edilen Apple iPhone SE 2’yi gösteren yeni video [İzle]

Apple‘ın ufak boyutlu akıllı telefonu iPhone SE, uzun zamandır yenilenmesi beklenen telefonlar arasında yer alıyor. Bugün yayımlanan bir video ise iPhone SE 2’yi gözler önüne seriyor.

En baştan belirtelim bu video çok sağlam bir kaynaktan gelmiyor. Ancak görülen tasarım oldukça olası olarak değerlendiriliyor. Mevcut iPhone SE’nin cam arka plana sahip halini karşımıza getiren video, eğer doğruysa beğenilecek bir modele işaret ediyor. iPhone ailesinin en altı için düşünüldüğünde bu tasarım kullanıcıların oldukça hoşuna gidebilir gibi görünüyor. Apple’a yönelik sağlam kaynakları bulunan Japonya merkezli Mac Otakara‘ya göre iPhone SE 2 ya da ikinci jenerasyon iPhone SE, mayıs ayında resmi olarak lanse ediliyor. Direkt olarak kılıf üreticilerinden geldiği belirtilen bu bilgi, telefon için umutları artırıyor. O açıklamada 3.5 mm kulaklık girişine sahip olmayacak denilen telefon, videoda bu port ile görünüyor. Zaten firmanın 3.5 mm kulaklık girişini kaldırması “SE 2” için çok mantıklı durmuyor. Yine de yeni modellerden kaldırıldığı için bir ihtimal bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone SE 2’nin beklenen teknik özellikleri

Daha önce duyduğumuz üzere 4,2 inç ekran ile geleceği söylenen akıllı telefon, gücünü A10 Fusion işlemciden alacak. 2 GB RAM ile destekleneceği belirtilen telefon, 32 GB ya da 128 GB depolama ile satın alınabilecek deniyor. Cam arka bölümle kablosuz şarj desteği vermesi de ihtimaller dahilinde olan telefon, biyometrik tarafta ise parmak izi okuma kullanıyor deniyor. Yani eğer doğruysa telefonda Face ID değil Touch ID sistemi aktif olarak yer alıyor.

Video