reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone SE 2

Apple iPhone SE 2’nin çıkış tarihi ve özellikleri hakkında yeni bilgiler

Teknoloji devi Apple‘ın yeni ufak boyutlu akıllı telefonu iPhone SE 2, oldukça merak ediliyor. Beklenenin üzerindeki bu ilgi birçok kişiye ilginç gelirken, telefonun çıkış tarihi ve özellikleri hakkında yeni bilgiler bulunuyor.

Apple‘a yönelik sağlam kaynakları bulunan Japonya merkezli Mac Otakara‘ya göre iPhone SE 2 ya da ikinci jenerasyon iPhone SE, mayıs ayında resmi olarak lanse edilebilir. Direkt olarak kılıf üreticilerinden geldiği belirtilen bu bilgi, telefon için umutları artırıyor. Geçtiğimiz günlerde Eurasian Economic Commission” veri tabanında da görüldüğü iddia edilen yeni iPhone SE modeli, söylendiği kadarıyla 3.5 mm kulaklık girişine sahip olmayacak. Bu detay ikinci modelin iPhone SE ile aynı tasarımı taşıyacağı söylendiği için garip görünüyor. Ancak bu detayın arkasında yeni bir tasarımın olabileceği de yapılan tahminler arasında yer alıyor. Telefona gücünü A10 Fusion işlemcinin vereceğini de söyleyen kaynaklar, bu işlemciyle ilk modele oranla yüzde 40’a yakın bir performans artışından bahsediyor. Cam arka bölümle kablosuz şarj desteği vermesi de ihtimaller dahilinde olan telefon, biyometrik tarafta ise parmak izi okuma kullanıyor deniyor. Yani eğer doğruysa telefonda Face ID değil Touch ID sistemi aktif olarak yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone SE 2 ne bu kadar çok bekleniyor

Bunun arkasında iki farklı neden yatıyor. İlk olarak halen ufak boyutlu telefon isteyen milyonlarca kullanıcı bulunuyor. Ufak ancak güçlü telefon isteyenler Android tarafında çok fazla model bulamıyor. Diğer neden ise elbette fiyat. iPhone X’un 999 dolarlık fiyatı herkes için yüksek geliyor. iPhone X varken yine pahalı sayılan iPhone 8 almak istemeyenler için de geriye sadece SE 2 kalıyor. Modelin iPhone 8’den çok daha aşağıda satılacağı yapılan tahminler arasında yer alıyor.

İlgili Video

Şirketin kırmızı renkli en özel iPhone 8 modelleri