reklamı kapat

POPÜLER

stan lee marvel

Stan Lee’nin MCU geleceğini garantileyen hamle

Marvel çizgi romanlarındaki sayısız karakterde imzası olan Stan Lee aynı zamanda Marvel Sinematik Evreni’nin ayrılmaz parçalarından biri. Öyle ki Marvel uyarlaması her filmde onu mutlaka bir sahnede görüyoruz. İşte izleyicilerin yüzünü güldüren bu ufak sürprizlerin yakın gelecekte devam edebilmesi için ufak bir önlem alındığı netlik kazandı.

Aslına bakarsanız Marvel filmlerinde yer alması için Stan Lee’nin sahnelerinin önden çekildiğini biliyorduk. Fakat bu kez Avengers Infinity War’un yönetmenlerinden Joe Rosso çıkıp sürecin daha şeffaf bir hal almasını sağladı. Sahneleri nasıl çektiklerinden ve ne kadar stokları olduğundan bahsetti.

“Genelde Stan Lee’yi davet edip çekim yapmak istiyoruz. Ancak o uçakları pek sevmiyor. Bu yüzden tüm sahneleri olabildiğince bir arada çekmeye çalışıyoruz. Eğer aynı anda çekilen birden fazla film varsa mesela Ant-Man 2 ve Avengers 4 gibi tüm bunlardaki sahneleri aynı anda çekiliyor. Bir çekimden diğerine geçiyor ve her şeyi bir günde tamamlıyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Stan Lee’nin sahnelerinin bir arada çekilmesi, Marvel’ın biraz stok yapmasına da olanak sağlıyor. Joe Rosso’nun sözlerine bakılırsa ellerine henüz kullanılmamış üç sahne daha bulunuyor. Bu da çizgi roman efsanesini yakın gelecekte beyaz perdede görmeye devam edeceğimiz anlamına geliyor.

İlgili video

Avengers Infinity War kamera arkası