reklamı kapat

POPÜLER

captain marvel stan lee

Captain Marvel filmindeki Stan Lee sürprizi

Sonunda vizyona giren Captain Marvel filmi daha başlangıcında büyük bir Stan Lee sürprizine yer veriyor ve Marvel hayranlarının gönülünü kazanmayı başarıyor.

Bildiğiniz gibi Marvel’ın sevilen pek çok kahramanı Stan Lee imzası taşıyor. Çizgi roman dünyasının efsanelerinden birine dönüşen Lee kısa süre önce hayata gözlerini yumdu. Hayranlarını büyük bir yasa boğdu. Bu süreçte Stan Lee’nin gelecekteki birkaç Marvel sürprizi çoktan çekilmiş ve garantiye alınmıştı. Bu sayede onu Captain Marvel filminde görmemiz mümkün oldu. Trendeki kovalamaca sahnesinde yer alan Lee’nin aynı dönemde kendisi olarak yer aldığı Mallrats filminin senaryosu üzerinde çalışıyor olması da dikkatlerden kaçmıyor. Fakat filmin asıl sürprizi çok daha önce, başlangıçta yer alıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son yıllarda MCU filmleri tüm kahramanların sırayla göründüğü ve hep birlikte Marvel logosuna dönüştükleri bir intro ile başlıyor. Böylece izlediğimiz tüm hikayelerin aynı dünyada geçtiğinin altı bir kez daha çizilmiş oluyor. Ancak Captain Marvel introsunda her zaman gördüğümüz süper kahramanları değil, sadece Stan Lee’yi gördük. Onun MCU filmlerindeki sürpriz sahnelerinden ve kamera arkası görüntülerinden derlenen intro “Stan Lee’siz Marvel yok” mesajı veriyordu. Ardından da “Teşekkür ederiz Stan” sözleriyle filme geçiş yapılıyor. Bu ufak sürpriz Marvel izleyicilerini fazlasıyla duygulandırdı.

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı