reklamı kapat

POPÜLER

Stan Lee

Marvel’dan duygusal Stan Lee paylaşımı

Marvel dünyasında pek çok sevilen karakterin yaratıcısı Stan Lee kısa bir süre önce hayata gözlerimi yumdu ve herkesi yasa boğdu. Marvel ise bu efsane ismin doğum gününü unutmadı. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşım büyük ilgi gördü.

Bilmeyenler için kısaca anlatmak gerekirse Spider-Man, Hulk, Doctor Strange, Fantastic Four, Daredevil, Black Panther, X-Men, Avengers gibi karakterlerin arkasında Stan Lee yer alıyor. Asıl ismi Stanley Martin Lieber olan efsane isim çizgi roman yazmaya başladığı dönemde akıllara kazınan Stan Lee ismini kullanmaya başlıyor. Yarattığı karakterler kısa sürede büyük ilgi görüyor. Giderek büyüyen bu dünya sayısız insanın hayatını etkiledi. Bu da Stan Lee’yi büyük bir efsaneye dönüştürdü. Zaman içinde Marvel çizgi romanlarından uyarlanan filmlerde Lee’nin ufak bir sahneyle yer alması gelenek haline geldi. Böylece onu Marvel, 20th Century Fox ve Sony yapımlarında sık sık görür olduk. Fakat 95 yaşındaki efsane isim kasım ayında hayata gözlerini yumdu.

Marvel stüdyoları Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Stan Lee’nin 96. yaş gününü kutladı. Paylaşılan çizimle birlikte “Mutlu yılllar Stan. Her şey için teşekkür ederiz” sözlerine yer verildi. Aramızdan ayrılmış olsa da, unutulmayacağının altı bir kez daha çizildi.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame ilk fragman