reklamı kapat

POPÜLER

Stan Lee

Marvel efsanesi Stan Lee hayranlarına New York’tan sürpriz

Marvel dünyasının efsane ismi Stan Lee kısa bir süre önce hayatını kaybetti. Çizgi romanlarına konu olan New York şehri ise hayranlarını fazlasıyla mutlu edecek bir karara imza attı.

Kısa bir şekilde özetlemek gerekirse Stan Lee, Marvel‘ın günümüzde sinemaya aktardığı pek çok karakterin yaratıcısı olarak karşımıza çıktı. Onun macerası çizgi romanların pek de popüler olmadığı bir dönemde başladı. Yarattığı karakterler milyonlarca insana ilham verdi. Ardından 2000’lerin sonuna doğru kahramanları teker teker beyaz perdeye aktarılmaya başlandı. Üstelik Lee, Marvel çizgi romanlarından uyarlanan yapımların hepsinde öyle ya da böyle karşımıza çıkmıştı.  Bu gelenek onun kasım ayında vefat etmesiyle birlikte son düzlüğe girdi. Avengers Endgame filmiyle de son buldu. Fakat bu durum Stan Lee’nin ölümsüzleşmesine engel olmadı.

New York’ta Stan Lee dönemi

New York Post‘un haberine göre şehir meclisi Stan Lee’nin adının şehirdeki bir sokağa verilmesine karar verdi. Bronx’ta yer alan University Avenue bundan sonra Stan Lee Way ismiyle de anılacak. Bu sürecin tamamlanmasındaki son aşama kararı belediye başkanının imzalaması olacak. Ardından University Avenue yeni ismine kavuşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bildiğiniz gibi Stan Lee’nin yarattığı kahramanların büyük bir kısmı New York’ta yaşıyor ve şehrin farklı bölgelerini koruyordu. Efsanenin ölümünden sonra şehir meclisi tarafından alınan bu karar oldukça tatlı. Marvel hayranlarını da fazlasıyla memnun edecek bir hamle.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı