reklamı kapat

POPÜLER

Örümcek Adam

Spider-Man Far From Home’la gelen Örümcek Adam rekoru

Başrolünü Tom Holland’ın üstlendiği Spider-Man Far From Home filmi gişede önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. Böylece Örümcek Adam dünyasında zirveyi ele geçirdi.

Bildiğiniz gibi Örücek Adam karakterinin hakları Sony stüdyolarında. Fakat Tom Holland‘ın hayat verdiği Peter Parker’ı Sony ve Marvel birlikte kullanıyor. Böylece sevilen karakter farklı bir stüdyoda olmasına rağmen Marvel Sinematik Evreni’ne dahil edilebiliyor. Captain America Civil War’da tanıştığımız yeni Spider-Man’in beyaz perde macerası ise tam gaz devam ediyor. Son olarak Tom Holland’ın yanı sıra Zendaya, Jake Gyllenhaal, Samuel L. Jackson gibi isimlerin rol aldığı Spider-Man Far From Home vizyona girdi. Avengers Endgame sonrasında gösterime başlayan bu film Marvel’da üçüncü fazı sonlandırdı. Mysterio’yu beyaz perdeye taşıyan filmin vizyona girmesi üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen ilgi görmeye devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Büyük Örümcek Adam rekoru

Screen Rant sitesinin haberine göre Far From Home sonunda gişede 1 milyar dolar gişe hasılatı elde etti. Film Amerika sınırları içimde 330 milyon dolar kazandırdı. Uluslararası pazarlardaki gişe hasılatı ise 652 milyon dolar oldu. Böylece Spider-Man dünyası için önemli bir rekora imza attı. Şimdiye kadar gişede en fazla kazanç elde eden Örümcek Adam filmi olarak zirveye ulaştı. İkinci sırada ise Tobey Maguire’nin rol aldığı Spider-Man 3‘ü görüyoruz. Onun gişe hasılatı ise 890 milyon dolardı.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı