reklamı kapat

POPÜLER

Marvel

Avengers Endgame sonrası 5. fazda görebileceğimiz Marvel filmleri

Avengers Endgame ve sonrasına gelen Spider-Man Far From Home ile birlikte Marvel dünyasında bir dönem son buldu. Peki açıklanan projeler dışında gelecekte ne gibi yapımlar seyredebiliriz?

Açıkçası Marvel Sinematik Evreni’nin geleceğine dair ilk ipuçları San Diego Comic Con’daki panelde gizliydi. Stüdyonun başındaki Kevin Feige bahsetme fırsatı bulamadıkları yapımları sıralarken bir anlamda Marvel’da beşinci fazın ilk ipuçlarını veriyordu. İşte o listede yer alan dikkat çekici yapımlar:

Black Panther 2

Başrolünü Chadwick Boseman’ın üstlendiği ilk filmin elde ettiği başarıdan sonra hikayenin devam edeceğine şüphe yok. Özellikle filmin Marvel solo filmleri içinde gişe rekoru kırdığını unutmamak gerekiyor. Avengers Endgame sonrası Wakanda’nın önemi daha da artacaktır.

Guardians of the Galaxy Vol. 3

Normalde dördüncü fazda yer almasını beklediğimiz bu film James Gunn’ın önce kovulup sonra yeniden işe alınmasıyla gecikti. Gamora’ya neler olduğunu göreceğimiz yeni hikayenin Thor Love and Thunder’dan sonrasını anlatacağı kesin.

Captain Marvel 2

Carol Danvers’ın hikayesi büyük ihtimalle Marvel’ın ilk müslüman süper kahramanı olan Ms. Marvel’a ilham olmasıyla devam edecek. Skrulların Marvel dünyasındaki önemi de giderek artacak. Skrull ve Kree mücadelesine dair öğreneceğimiz çok şey var.

Spider-Man 3

Yeni Örümcek Adam filmi beşinci fazda yer alabileceği gibi 2022 öncesi için Sony stüdyoları tarafından da duyurulabilir. Tercihimiz filmin beşinci faza sarkmamasından yana olurdu.

Blade

San Diego Comic Con’un en bomba açıklaması kesinlikle yeni Blade oldu. Mahershala Ali’nin hayat vereceği karakterin ne gibi maceralara atılacağını büyük bir merakla bekliyor olacağız.

The Fantastic Four

Marvel’ın San Diego Comic Con paneli sonunda bahsettiği ekiplerden biri Fantastic Four oldu. Onların Marvel dünyasına dahil oluşu beşinci fazda gerçekleşecek gibi görünüyor.

X-Men bağlantılı filmler

Fantastic Four ile birlikte mutantların ve X-Men ekibinin de Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olmasına şahit olacağımıza artık eminiz. Fakat ilk projenin ne zaman geleceği büyük merak konusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı