reklamı kapat

POPÜLER

avengers endgame

Avengers Endgame sonrası Marvel teorisi

Avengers Endgame filminden sonra Marvel Sinematik Evreni’nin nasıl şekilleneceği çok merak ediliyor. İpuçlarına bakılırsa gelecek sandığımızdan çok farklı olabilir.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’in finali Marvel açısından bir dönemin sonu oldu. Iron Man ve Black Widow Thanos’u alt etmek için kendini feda etti. Captain America ise yaşanan büyük mücadelenin ardından emekliye ayrılıp kalkanını Sam Wilson’a devretme kararı aldı. Bunun yanında bir de Spider-Man’in Marvel Sinematik Evreni‘nden ayrılma ihtimali gündemde. Tüm bu yaşananlar gelecekteki filmler hakkında endişe uyandırıyor. Yeni bir Avengers ekibi görür müyüz yoksa kahramanların maceraları solo olarak mı devam eder, kafaları karıştırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame sonrası değişen Marvel dünyası

Marvel hayranları Avengers Endgame’in finalinde yaşananları ve gelecekte karşımıza çıkacağı duyurulan yapımları baz alarak yeni bir Avengers filmi gelmeyeceğini tahmin ediyor. Fakat bu kahramanların hep tek başına çalışacağı anlamına gelmiyor. Aksine kahramanlarımızın ufak ufak gruplar haline geleceği tahmin ediliyor. Buna Avengers ve Guardians of the Galaxy üzerinden örnek verilebilir. Bu iki grup Avengers Infinity War’a kadar birbirinden habersiz ve bağımsız çalışıyordu. Gelecekte de kahramanlarımız birbirinden bağımsız şekilde hareket edebilir. Bu da Marvel stüdyolarının giderek genişleyen evreni kontrol etmesini daha kolay bir hale getirecektir. Stüdyomun uzun zaman boyunca Avengers Endgame boyutunda bir işe girişmeyeceğini tahmin etmek ise zor değil.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı