reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame ile noktalanan Marvel Infinity Saga 90 saniyelik özet

Iron Man’den Avengers Endgame’e Marvel Sinematik Evreni’nin 90 saniyelik özeti [İzle]

Marvel Sinematik Evreni 11 yıllık uzun bir dönemi Avengers Endgame ile noktaladı. Iron Man ile başlayan macera 90 saniyeye sığdırıldı.

2008’de Iron Man ile temelleri atılan Marvel Sinematik Evreni, 11 yıllık uzun soluklu bir maceranın sonunda Avengers Endgame ile Infinity Saga olarak adlandırılan süreci noktaladı. Her ne kadar üçüncü evrenin teknik olarak son filmi Spider-Man Far From Home olsa da gerçek vedayı Endgame ile gerçekleştirdik. YouTuber MaxMcEvan ise 11 yılda yayınlanan 22 filmi 90 saniyeye sığdırmayı başarmış. 22 film diyoruz çünkü bu video sadece Infinity Saga’yı kapsıyor. Bu sebeple Spider-Man Far From Home videoda yer almıyor. Tüylerinizi diken diken edecek olan bu 90 saniyelik süreçte elbette Infinity War ve Avengers Endgame sahneleri daha baskın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame sonrası Marvel filmlerinin geleceği

Infinity Saga’nın ardından ise hikaye elbette devam ediyor. Dördüncü evre için ilk planlarını açıklayan Marvel, Iron Man, Captain America gibi önemli karakterlere veda etse de yenilerini izleyicilerle tanıştırmaya hazırlanıyor. Dördüncü evrede The Eternals ve Shang-Chi filmleri dikkat çeken yapımlardan oluyor. Black Widow, Doctor Strange ve Thor filmleri de yine dördüncü evrede izleyeceğimiz yapımlar arasında. 2020’de yayınlanacak The Eternals ise bizi şüphesiz ilginç bir hikayeyle buluşturacak. Marvel’ın sinemaya taşıdığı karakterlerin ötesinde The Eternals yepyeni bir gücü izleyiciyle tanıştıracak. “Yenilmezler” kelimesi de daha farklı bir anlam kazanacak. YouTuber MaxMcEvan’ın çalışmasını haberin üzerinden izleyebilirsiniz.