reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones George R.R. Martin açıklaması

Game of Thrones yazarının cevaplamayı reddettiği 3 soru

Game of Thrones dizisi finale ulaşsa da hikaye bitmedi. George R.R. Martin yeni röportajında bazı konulardan özellikle kaçınıyor.

Game of Thrones dizisi final yaptıktan sonra George R.R. Martin pek çok konuda açıklama yaptı. Martin’in röportajlarında verdiği cevaplarının ne kadar kontrollü olduğu ise Guardian röportajıyla ortaya çıkıyor. Fenomen kitap serisinin yazarıyla röportaj öncesi bazı konular açıklığa kavuşturuluyor. Martin’in “konuşmayacağı” şeyler arasında televizyon serisinin hayli tartışmalı finali yer alıyor. İkinci konu ise altıncı kitap yani The Winds of Winter’ın çıkış tarihi. Konuşulmaması istenen üçüncü konu da Martin’in sağlığı. 70’lerindeki yazarın sağlığı da bir noktada kitapların çıkış tarihine bağlanıyor zira. Ancak tüm bu yasaklara rağmen Martin bazı noktalara şöyle bir değinmeden geçemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones yazarının kitap açıklaması

Martin dizinin final bölümünü izleyip izlemediğini açıklamıyor. Sadece “Bunun hakkında konuşmamalıyız.” diyerek konuyu değiştiriyor. Öte yandan dizinin bitmesinin kendisini nasıl rahatlattığını şu cümlelerle açıklıyor: “Birkaç yıl önce kitapları bitirip dizinin önüne geçmeye çalıştığım bir dönem vardı. Stres inanılmaz boyutlardaydı. Bu bana iyi gelmemişti çünkü beni hızlandırması gereken bu süreç aslında beni yavaşlatmıştı. Her gün oturup yazıyordum. Ve iyi günümde dahi olsam, ki iyi bir gün benim için 3-4 sayfa demek, o zaman bile kendimi çok kötü hissediyordum. Çünkü kendi içimde ‘Aman Tanrım, kitabı bitirmem lazım. Sadece 4 sayfa yazdım ama şimdiye 40 sayfa yazmış olmalıydım’ diye düşünüyordum. Dizinin bitmesiyle özgür kaldım çünkü şimdi kendi hızımda ilerliyorum. Bazen iyi, bazen de kötü günlerim oluyor ve stres eskisine kıyasla çok çok daha az.

Geçmişte de benzer bir açıklama yapan Martin, dizinin finalinin kendi kitaplarındaki gidişatı değiştirmeyeceğinin yeniden altını çiziyor. Martin şimdilik altıncı ve yedinci kitabı bitirme konusunda iddialı. Ancak elbette bunu başarıp başaramayacağını zaman gösterecek.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones yokluğunda izlenebilecek fantastik dizi