reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

George R.R. Martin’in Game of Thrones 8. sezon finaliyle ilgili kritik açıklaması

Game of Thrones 8. sezon, televizyon tarihinin en büyük savaş sahnesinin ardından etkileyici bir final yapmaya hazırlanırken George R.R. Martin yeni bir açıklamayla kafaları karıştırdı.

HBO, Game of Thrones 8. sezon ile beraber serinin televizyon macerasında bir sona geldi. 14 Nisan‘da yayınlanacak olan final sezonu için beklentiler arşa çıkmış durumda. Ancak bu finalin okuyucular için ayrı bir önemi var. Bildiğiniz gibi kitapların yazarı George R.R. Martin, beşinci kitaptan sonra altıncı kitabı yazmayı hala bitirememiş durumda. Dizi de Duvar’da Jon Snow’a karşı yapılan isyandan sonra kitaplardan tamamen koptu. Önceki sezonlarda da farklılıklar vardı ancak tren şu an raydan çıkmış bir şekilde bizi finale götürmeye hazırlanıyor. Game of Thrones 8. sezon da bizi kitap finalinden önce sona ulaştıracaktı. Ancak George R.R. Martin’in yeni açıklaması kafalarda devasa soru işaretleri oluşturdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Önemli farklılıklar olabilir”

Altıncı kitap The Winds of Winter’ın yazımına odaklandığını belirten George R.R. Martin, ne seti ziyaret ettiğini ne de final sezonunun senaryosunu okuduğunu EW‘a verdiği röportajda açıkladı. Röportaj yapmaya vakit ayırdığı halde senaryoya göz atma zahmetine dahi girmeyen yazar, kritik açıklamasında şu cümleleri kullanıyor: “Bazı şeyleri biliyorum ancak hikayesinin aktarılması gereken çok fazla yan karakter var ve bu konuda tamamen yalnızlar. Tabii benim kitaplarımı yıllar önce geride bıraktılar. Kitapla dizi arasında bazı önemli farklılıklar olabilir.

Martin’in açıklamaları bununla da bitmiyor. Dizinin finalinin pek çok izleyici için bir son sağlayacağını söylerken “Benim daha yapacak çok işim var.” diyor ve “Umarım uzun yaşarım.” diye eklemeden geçmiyor. Bildiğiniz gibi her ne kadar yazar yıllardır altıncı kitap The Winds of Winter’ın üzerine çalışıyor olsa da seri 7 kitap olarak planlanmış durumda. Bu durumda kitabın hazırlığını yaptığı gerçek finali asla öğrenemeyebiliriz.

İlgili video

Game of Thrones 8. sezon fragmanı