reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Game of Thrones 8. sezon fragmanında yaralı olan Maisie Williams’tan “savaş sahnesi” açıklaması

Game of Thrones 8. sezon fragmanında, savaşa dahil olan Arya Stark’ı canlandıran Maisie Williams, televizyon tarihinin en büyük savaşıyla ilgili heyecan verici açıklamalar yaptı.

2 dakika uzunluğundaki ilk fragmanı bizlerle buluşturan Game of Thrones 8. sezon, fragman açılışını Maisie Williams’ın canlandırdığı Arya Stark ile yapmıştı. Ak Gezenler’e ithafen “ölümden” korkmadığını belirten karakterimiz, elindeki ejderha camından yapılmış bıçakla gelecek savaşta yer alabileceğini belirtmişti. Fragmanın ilk anlarında ise kahramanımızın Kış Yarı’nın içinde, başından yaralı şekilde kaçarken görüyorduk. İlk bakışta “yaşayanlar için” çok da iyi gitmediği düşünülen fragmanda Arya Stark için de endişelenmemize sebep olan sahneler vardı. Peki çekimi tam 11 hafta alan ve televizyon tarihinin en uzun savaşı olmaya hazırlanan Winterfell Savaşı için Williams ne düşünüyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Böylesine fiziksel bir güçlüğe sizi hiçbir şey hazırlayamaz”

Savaş sahnesi Arya’nın dizideki ilk savaşı olmaya hazırlanıyor. Yıllarca böyle bir ana hazırlanan karakterimizinse geçmişte daha çok suikasta uygun şekilde yetiştirildiği yorumunu yapmıştık. Williams ise bu “destansı” savaşın çekimleriyle ilgili açıklamalarda bulunuyor: “Çekimlere başlamadan önce bölümün yönetmeni Miguel Sapochnik beni arayarak ‘Antrenmanlara başla, bu gerçekten çok zorlu olacak’ dediğinde ‘Tabii tabii’ diye geçiştirmiştim. Ancak hiçbir şey sizi böylesine fiziksel olarak tüketen bir durum için hazırlayamaz. Her gece, tekrar tekrar sahneler çekildi ve bitmek bilmedi. Hasta olamazdınız kendinize bakmak zorundaydınız çünkü yapacak çok şey vardı ve eksik kalamazdınız. Bir insan için öyle zorlayıcı bir durumdu ki bazen oturup sadece ağlamak istiyordunuz.

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filmindeki 40 dakikalık savaş sahnesinden de uzun sürmesi beklenen bu savaş, muhtemelen bir bölümü tamamen kaplayacak gibi görünüyor. 14 Nisan‘da yayınlanacak olan Game of Thrones 8. sezon, beklemediğimiz kadar büyük bir mücadeleye ev sahipliği yapıyor. 3. bölümde yayınlanması beklenen savaş sahnesi ile ilgili daha detaylı verilere buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Game of Thrones 8. sezon fragmanı