reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon savaş sahnesi

Tarih yazmaya hazırlanıyor; Game of Thrones 8. sezon, devasa savaş sahnesini detaylandırdı

Game of Thrones 8. sezon şüphesiz pek çok önemli ana tanıklık etmemizi sağlayacak. Ancak muhtemelen hiçbiri büyük savaş sahnesi kadar konuşulmayacak.

Nefes kesen bir maceranın finaline Game of Thrones 8. sezon bölümleriyle kavuşmak üzereyiz. Final sezonu ise sadece hikayeye nokta koymaya hazırlanmıyor. Televizyon tarihinin en efsanevi savaş sahnesini ekrana getirmeye hazırlanıyor. Öyle bir sahne düşünün ki çekimleri devlet tarafından korunuyor. Kuzey İrlanda’da gerçekleştirilen çekimlerde, çekim alanının üzerinde devlet korumalı bir hava sahası oluşturulmuş. Peki bu ne demek? Bu, oradan herhangi bir şekilde uçak, drone ya da herhangi uçabilen bir şey geçemez demek. Detayları EW‘a aktarılan bölüm, aşağı yukarı nasıl bir efsanevi sahneyle karşılaşacağımızı belli ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

10 ay, 6 bölüm

Dizinin final sezonunda her biri film tadında 6 bölüm yayınlanacak. Bu 6 bölümü çekmek ise ekibin 10 ayını almış. Dizinin neden 1 yıl geciktiğini de bu durum açıklıyor. Peki savaş bölümü ne alemde? Bu bölümü, Jon Snow ve Ramsay Snow’un “Battle of the Bastards” bölümünü çeken Miguel Sapochnik çekmiş. Battle of the Bastards, televizyon tarihinin en etkileyici savaş sahnelerinden biri olarak anılıyordu. Sapochnik ise şimdi çıtayı bir seviye yukarı çekiyor. Bu savaş sahnesinin çekimi ise hayli zorlu geçmiş. 11 haftalık bir süreçte tamamlanan sahnenin ne kadar devasa olduğunu ise hayal etmekte zorlanıyoruz. Ayrıca çekimlerin gece yapılmış olması da bambaşka bir zorluk çıkarıyor.

Savaş sahnesi aynı zamanda ilk sezondan bu yana ilk kez bu kadar çok ana karakteri bir arada göreceğimiz bir sahne olacak. Aynı zamanda televizyon tarihinin de muhtemelen en uzun savaş sahnesiyle karşı karşıya olacağımızı belirtelim. Savaş sahnesinin Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filmindeki 40 dakikalık Helm’s Deep savaşından da uzun olduğu kaydediliyor. Sophie Turner daha önce yaptığı bir açıklamada bölümün 90 dakika uzunluğunda olduğunu belirtmişti. Ancak sahnenin gerçek uzunluğu şimdilik bilinmiyor.

Dizi 14 Nisan‘da izleyicilerle buluşacak. Tanıtım videolarından birini haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon tarih duyurusu