reklamı kapat

POPÜLER

Hakan: Muhafız yayınlanan Netflix Türkiye zammı

Beklenmedik zam! Netflix Türkiye fiyatları değiştirdi

Netflix Türkiye fiyatlarda güncellemeye gitti. Yenilenen fiyatlarla beraber tarifenizi gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

Popüler çevrim içi yayın servisi Netflix, bir süredir Türkiye’de de en çok kullanılan platformlar arasında yer alıyor. Türkiye’de yapılan fiyatlandırma ise dünya geneliyle kıyaslandığında en bütçe dostu seçeneği sunuyordu. Üç ayrı kategoride fiyatlandırma yapan servisin tek kişilik Temel kategorisi 15,99 TL, iki kişilik Standart kategorisi 27,99 TL, dört kişilik Özel paketi ise 39,99 TL fiyatla izleyicilerle buluşuyordu. Platform her üç kategoride de fiyatlandırmayı yeniliyor. Eğer Netflix’te üyeliğiniz bulunuyorsa bir sonraki ay kesiminde yeni fiyatlandırma ile ücret alınacağını kaydedelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Netflix Türkiye fiyatları

Ancak işin ilginç bir boyutu bulunuyor. Farklı kullanıcılar Netflix üzerinde farklı fiyatlandırmalar görebiliyor. Şimdiye kadarki en yüksek fiyatlandırmada zamla beraber tek kişilik Temel kategorisinin fiyatı 19,99 TL‘ye çıkarılmış durumda. İki kişilik Standart paketi ise 34,99 TL fiyatla kullanıcılarla buluşacak. Dört kişilik Özel pakete ise beşinci bir üye aramak isteyebilirsiniz. Çünkü paketin fiyatı 49,99 TL‘ye güncellendi. Ancak benzer şekilde örneğin Temek kategorisinin 17,99 TL, Standart’ın 32,99 TL, Özel kategorisinin ise 47,99 TL‘lik bir versiyonu bulunuyor. Ekran görüntülerini de paylaştığımız bu fiyatlandırmalar arasında aynı sırayla 16,99 TL, 32,99 TL ve 49,99 TL‘lik bir alternatif daha var. Bu da platformun hala zammı netleştirmeye çalıştığını düşündürüyor. Konuyla ilgili Netflix’in yorumu bize ulaştığında güncelleme paylaşacağız.

Güncellenen fiyatları dolar bazında çevirerek karşılaştırmalı listeye yansıttığımızda ise Türkiye’nin hala platformu en uyguna kullanan ülkelerden olduğunu da ekleyelim. Tabii kütüphane içeriği de benzer şekilde Amerika’ya kıyasla daha zayıf.

Yerli yapımların da yavaş yavaş yer aldığı Netflix’in dünya genelinde 139 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Filmleriyle Akademi Ödülleri’nde boy gösteren platformda aynı zamanda Türkiye’nin platforma özel yapımları da yer alıyor. Önümüzdeki dönemlerde sayısı artacak olan bu yapımlardan şimdilik Hakan: Muhafız dizisi 2. sezon için gün sayıyor.

Güncelleme: Konu ile ilgili Netflix Türkiye‘nin yaptığı resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Hakan: Muhafız 2. sezon tanıtımı