reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Türkiye fiyat zammı

Netflix Türkiye’den fiyat zammı hakkında resmi açıklama

Netflix Türkiye‘nin fiyatlarında değişikliğe gittiği gözlemlenmişti. Birden fazla fiyat alternatifi kafa karıştırırken, firmadan resmi açıklama geldi.

Popüler çevrim içi yayın servisi Netflix, Türkiye’deki fiyatlarında değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Sabah saatlerinde girdiğimiz haberde de söylediğimiz gibi Temel, Standart ve Özel olmak üzere üç ayrı paket sunan Netflix’in eski fiyatları sırasıyla 15,99 TL, 27,99 TL ve 39,99 TL şeklindeydi. Ancak kullanıcılar yeni abonelik açmak istediklerinde farklı bir fiyatlandırmayla karşılaştı. İşin ilginç yanı ise yeni fiyatlandırmanın farklı tarayıcılarda ya da farklı fiyatlarla yansıtılmış olmasıydı. Bu konuda Netflix’e ulaştık ve Netflix Türkiye’den yapılan zamla ilgili resmi bir açıklama aldık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Türkiye’nin yaptığı açıklama

Tarafımıza ulaştırılan açıklama şu şekilde: “Üyelerimizin Netflix’e verdiği değeri daha iyi anlamak için dönem dönem farklı fiyat politikaları test ediyoruz. Bu testler herkese açık değil. Ayrıca testlerde görülen fiyatları hiçbir zaman uygulamaya koymayabiliriz. Amacımız, Netflix üyelik ücreti politikasının doğrulundan emin olmak.

Detaylarına buradan ulaşabileceğiniz ilk haberimizde Temel, Standart ve Özel olmak üzere üç pakette yapılan en dikkat çekici değişiklik sırasıyla 19,99 TL, 34,99 TL ve 49,99 TL idi. Ancak benzer şekilde 17,99 TL, 32,99 TL ve 47,99 TL‘lik bir versiyon da bulunuyordu. Hatta 16,99 TL, 32,99 TL ve 49,99 TL‘lik bir versiyon dahi mevcut. Bu noktada fiyatlandırmanın netleşmediği kesin. Önümüzdeki dönemlerde zam gelme ihtimalinin yüksek olabileceği gibi, zamsız devam kararı da alınabilir.

İlginizi çekebilir

Hakan: Muhafız 2. sezon tanıtımı