reklamı kapat

POPÜLER

Netflix zam

Beklenen zam geldi: Netflix Türkiye’nin yeni fiyatları

Netflix Türkiye üyeliklerinin fiyatı değişti. Mart 2019’dan bu yana test edilen farklı fiyat politikaları netleşerek kullanıcılara yansıtılmaya başlanıyor.

Netflix Türkiye‘nin zam yapacağını bir süredir biliyorduk. İlk olarak Mart 2019’da fark ettiğimiz fiyat değişimi ise, pek çok kullanıcı için farklı bir fiyatlandırma gösteriyordu. Bunun üzerine platform bir açıklama yapmış ve “Üyelerimizin Netflix’e verdiği değeri daha iyi anlamak için dönem dönem farklı fiyat politikaları test ediyoruz. Bu testler herkese açık değil. Ayrıca testlerde görülen fiyatları hiçbir zaman uygulamaya koymayabiliriz. Amacımız, Netflix üyelik ücreti politikasının doğruluğundan emin olmak.” demişti. Şimdi ise görünen o ki fiyat politikasında yapılan testin sonuna geldik. Firmanın yenilenen fiyatları da belli oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zamlanan Netflix Türkiye fiyatları

Yenilenen fiyatlardan önce kıyas yapabilmek adına geçmiş fiyatlardan bahsedelim. Firmanın Temel, Standart ve Özel olmak üzere üç ayrı paketi bulunuyor. Bu paketlerin geçmişteki fiyatları sırasıyla 15,99 TL, 27,99 TL ve 39,99 TL şeklindeydi. Şimdi ise yine aynı sırayla zamlı fiyatlar 17,99 TL, 29,99 TL ve 41,99 TL oldu. Yeni zamları güncel kurdan çevirdiğimizde ise karşılaştırmalı listede temel versiyonun hala en uygun halinin Türkiye’de kullanıldığı görünüyor. Netflix’in diğer ülkelerdeki fiyatlarının dolar karşılığına göre sıralamasına ise buradan ulaşabilirsiniz. Söz konusu haberin Şubat 2019 kuruyla hazırlandığını belirtelim.

Firma aynı zamanda mobil için 4. bir izleme opsiyonu daha test ediyor. Mobil versiyonun fiyatı ise 7,99 TL olarak görünüyor. Bu versiyonda kullanıcılar içerikleri telefon ve tablet üzerinden izleyebiliyor.

İlginizi çekebilir

Netflix haziran ayı ajandası