reklamı kapat

POPÜLER

Vivo 120W hızlı şarj teknolojisi

Sınırları altüst eden hızlı şarj teknolojisi: Vivo Super FlashCharge

Xiaomi tarafından hazırlanan 100W hızlı şarj teknolojisi çok çabuk geride bırakıldı. Vivo, Super FlashCharge teknolojisi ile çıtayı oldukça yükseltti.

Akıllı telefonların pilleri gittikçe büyüyor, geliştirilen “hızlı şarj” teknolojileri sayesinde ise şarj süreleri kısalıyor. Mevcut teknolojiler ile pil ömrünü ciddi şekilde artıramayan firmalar, biliyorsunuz şu an pili hızlı şekilde doldurmaya odaklanıyor. İşte bu alanda sanıyoruz yeni bir rekor kırıldı. Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Vivo, kısa süre önce tam 120W hızlı şarj teknolojisini duyurdu. Direk olarak Super FlashCharge 120W olarak isimlendirilen teknoloji, yukarıda da dediğimiz gibi Xiaomi’nin henüz kullanıma girmeyen 100W sistemini ciddi şekilde geride bırakıyor. Karşılaştırmak adına Huawei Mate 20 Pro modelinde 40W şarj sistemi yer alıyor. Oppo’nun 50W SuperVOOC şarj sistemi ile nefes kestiği alanda Vivo sınırları yeniden belirliyor. Bu teknolojinin 4.000 mAh kapasitesindeki bir pili sadece 13 dakika içerisinde doldurabildiği söyleniyor. Yüzde 50 doluluğa ise 5 dakikada çıkılıyor. Bu değerler gerçekten inanılmaz görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo Super FlashCharge 120W hızlı şarj teknolojisi gerçekten çok iddialı

Bu teknolojinin ilk olarak hangi telefonda yer alacağı hakkında ise bir bilgimiz bulunmuyor. Aktif olarak çalıştığı söylenen teknoloji, ilk olarak MWC Shanghai kapsamında görücüye çıkartılacak deniyor. Şarj konusunda bu kadar yüksek hız elbette “güvenlik” konusunda birçok soru işaretini akıllara getiriyor.

İlginizi Çekebilir