reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi hızlı şarj

Xiaomi tarafından 120W hızlı şarj cihazı mı geliyor? [Video]

Sektörün yenilikçi isimlerinden Xiaomi, akıllı telefon dünyasında dikkat çeken bir haberle daha gündeme. Firmadan 120W hızlı şarj cihazı gelebilir.

Xiaomi, hızlı şarj konusunda çok iddialı geliştirmeler yapıyor. Hatırlarsınız firma çok uzun süredir 100W Super Charge Turbo hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bu teknoloji en son 2020 başında kullanıma çıkacak haberleriyle gündeme gelmişti. 2020’de gelecek ilk amiral gemisinde yer alacak denilen teknoloji, gerçekten büyük merak uyandırmıştı. Ancak bu durum söz konusu olmadı. Bir açıklama yapıldı ve teknoloji ile teknik bazı zorluklar yaşandığı aktarıldı. Bu teknolojinin şu an pil kapasitesini hatırı sayılır oranda düşürdüğü söylenmiş, ancak çok daha ilerleyen dönemde bir şarj cihazı ile seri üretime alınacak denilmişti. Bu teknoloji 4.000 mAh kapasitesindeki bir pili sadece 17 dakikada tamamen doldurabiliyor bu açıdan merak uyandırıyor. Ancak Xiaomi karşımıza bir 100W hızlı şarj cihazı ile hiçbir zaman çıkmayabilir. Çünkü şu an internette tam 120W’lık Xiaomi imzalı hızlı şarj cihazı dolanıyor. Henüz doğruluğu netleştirilemeyen ürün, gücü gereği biraz büyük ancak sunduğu kapasite inanılmaz görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, 120W konusunda çalışan tek isim değil

Daha önce de duyduğumuz üzere Vivo’nun 120W’lık bir sistem üstünde çalıştığı söyleniyor. Hatta bu sistemin 2020 bitmeden kullanıma çıkacağı yönünde bilgiler geliyor. Güvenli altyapı sağlandıktan sonra çok faydalı olan bu sistemler, yine de mevcut lityum-iyon pillerin ömürlerine ciddi olumsuz etkide bulunuyor. Firmaların hızlı şarj kapasitesini artırmadan önce bunu çözmesi gerekiyor.

İlgili Video