reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Super Charge Turbo

Xiaomi’nin 100W hızlı şarj sistemi ne zaman kullanıma çıkacak?

Sektörün yenilikçi isimlerinden Xiaomi, akıllı telefon dünyasında heyecan uyandıran 100W hızlı şarj sistemi için çok fazla bekletmeyecek gibi görünüyor.

Xiaomi, geçtiğimiz aylarda tanıttığı, kısa süre önce de yeniden gündeme getirdiği 100W gücündeki Super Charge Turbo isimli “hızlı şarj” teknolojisini yapılan açıklamaya göre 2020 başında kullanıma çıkaracak. 2020’de gelecek ilk amiral gemisinde yer alacak gibi duran teknoloji, gerçekten çok iddialı görünüyor. Daha önce de aktardığımız üzere bu teknoloji 4.000 mAh kapasitesindeki bir pili sadece 17 dakikada tamamen doldurabiliyor. Bu gerçekten inanılmaz görünürken, yüzde 50 doluluğa ise sadece 7 dakikada çıkılabildiği aktarılıyor. Yüksek ısıyı önlemek ve enerji aktarımını mümkün kılmak adına özel güvenlik sistemlerine sahip olduğu aktarılan Super Charge Turbo, kullanıcılar için gerçekten harika görünüyor. Pil konusunda devrim yapamayan sektör, en azından şarj süresini hatırı sayılır oranda kısaltıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Super Charge Turbo alanın en güçlüsü olmayacak

Çünkü Vivo’nun 120W’lık bir sistem üstünde çalıştığı söyleniyor. Bu sistemin de 2020’de kullanıma çıkacağı yönünde bilgiler geliyor. Güvenli altyapı sağlandıktan sonra çok faydalı olan bu sistemler, 5.000 mAh ve üstü pillere sahip telefonların sayısını da artıracak gibi görünüyor. Bu sistemler sayesinde kişilerin şarj için beklendiği süre inanılmaz oranda kısalıyor.

İlgili Video