reklamı kapat

POPÜLER

iOS 13 iOS 14 Apple

Apple’dan dikkat çeken iOS 14 hamlesi

Teknoloji devi Apple, iOS 14 ile iOS 13 çıkışında yaşanan sorunları ortadan kaldırmak adına önemli bir dönüşüm gerçekleştiriyor.

iOS 13, Apple başta olmak üzere birçok kişi için gerçekten kötü bir çıkış gerçekleştirdi. Daha işletim sistemi çıkmadan ilk ana güncellemenin tarihi bile verildi. Birçok sorun taşıyan ilk sürüm, kısa sürede iOS 13.2.3 sürümüne kadar ulaştı. Buna rağmen halen yaşanan bazı sorunların olduğu aktarılıyor ve firma bunları çözmek adına çalışmayı sürdürüyor. Birçok kişinin “iOS 12 iOS 13’e oranla çok daha sorunsuz çıkmıştı” yorumlarından sonra Apple da konu hakkında önemli bir adım atıyor. Söylendiği kadarıyla firma iOS 14 için geliştirme sürecinde bir değişikliğe gidiyor. Bu değişiklik sayesinde teknoloji devinin sorunları / hatalı kodları eskiye nazaran daha çabuk tespit edebileceği aktarılıyor. Bu da elbette hem firmanın kendisi hem de kullanıcılar için güzel görünüyor. Apple kullanıcıları yeni sürümlere hemen geçmek istiyor ancak son dönemdeki sorunlar kişileri fazlasıyla korkutuyor. İşte bu durum iOS 14 ile ortadan kalkacak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14, iOS 13’ten çok daha stabil olabilir

WWDC 2020 kapsamında tanıtılacağı ve 2020 Eylül ayı gibi indirmeye sunulacağı tahmin edilen iOS 14’ün, henüz ne gibi yenilikler getireceği bilinmiyor. Ancak burada çok büyük beklentilerin olmadığını belirtelim. Köklü değişiklilerin 2021 yılına yani iOS 15’e bırakılacağı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni MacBook Pro modeli