reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei MatePad Pro

Huawei MatePad Pro’yu gözler önüne seren resmi video [İzle]

Huawei MatePad Pro tablet modeli için resmi tanıtım videosu sızdırıldı. Gelişmiş model için heyecan artmaya devam ediyor.

Advertisement

Tasarımsal olarak yeni nesil iPad Pro‘ları akıllara getiren Huawei MatePad Pro,  biliyorsunuz resmi olarak 25 Kasım tarihinde lanse ediliyor. Çin’de düzenlenecek bir etkinlik kapsamında lanse edilecek model, bu sefer yukarıda izleyebileceğiniz resmi tanıtım videosu ile gündemde. Tasarımı daha önce ortaya çıkan modelin, videoda daha çok beraberinde gelecek kalem ile çizime ve çift ekran kullanıcı deneyimine odaklanıyor. Yukarıda da görebileceğiniz üzere ön kamerasını sol tarafa konumlandırılan bir ekran deliğinde taşıyan cihaz, bağlantı tarafında USB-C kullanıyor ve gücünü Kirin 990 işlemci ve en üstte 8 GB RAM‘den alıyor. 256 GB’a kadar depolama sunulacağı söylenen MatePad Pro, maalesef bir 3,5 mm kulaklık girişi taşımıyor. Kutusundan 40W Huawei SuperCharge şarj cihazıyla çıkacak denilen tablet, bu açıdan çok hızlı şarj olabilecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei MatePad Pro modelinde Android lisansı olmayabilir

Evet maalesef modelin Mate 30 ailesi gibi Android lisansının olması beklenmiyor. Bu da daha önce de söylediğimiz gibi modeli sadece Çin’e özel bırakacak gibi duruyor. Biliyorsunuz Android lisansı olmayan Mate 30 ailesi Android sorunu nedeniyle halen Türkiye gibi bir çok pazarda satılmıyor. Bu açıdan tabletin de buralara uğraması pek beklenmiyor. Ancak yine de Huawei’nin bir sürpriz yapma ihtimali her zaman bulunuyor.