reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi hızlı şarj

Xiaomi’den hızıyla nefes kesen yeni şarj teknolojisi [Video]

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden olan Xiaomi, akıllı telefon dünyası için büyük önem arz eden bir teknolojinin duyurusunu yapmaya hazırlanıyor.

Akıllı telefonların pilleri gittikçe büyüyor. Bununla bağlantılı olarak “hızlı şarj” teknolojileri sayesinde şarj süreleri kısalıyor. Mevcut teknolojiler ile pil ömrünü ciddi şekilde artıramayan firmalar, şu an pili hızlı şekilde doldurmaya odaklanıyor. İşte bu konuda çok büyük bir adım atan Xiaomi, çok kısa süre içerisinde tam 100W gücünde bir hızlı şarj teknolojisi tanıtmaya hazırlanıyor. Karşılaştırmak adına Huawei Mate 20 Pro modelinde 40W hızlı şarj sistemi yer alıyor. Oppo’nun 50W SuperVOOC hızlı şarj sistemi ile nefes kestiği alanda Xiaomi gücü tam olarak ikiye katlıyor. Yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere bu teknoloji 4.000 mAh kapasitesindeki bir pili sadece 17 dakikada tamamen doldurabiliyor. Bu gerçekten inanılmaz görünürken, yüzde 50 doluluğa ise 7 dakikada çıkılabiliyor. Acil durumlar için çok iyi görünen teknoloji, firmanın gelecek telefonları için harika görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi bu yeni şarj teknolojisine Super Charge Turbo adını veriyor

Yarın resmi olarak Çin merkezli bir etkinlikte tanıtılacak denilen hızlı şarj teknolojisinin, bu kadar yüksek şarj hızını nasıl güvenli şekilde sunacağı gerçekten büyük merak uyandırıyor. Şarj konusunda tam anlamıyla sınırları zorlamış gibi görünen Xiaomi, telefon tarafından yenilikçi olmaya devam ediyor.