reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 100W hızlı şarj

Xiaomi’den üzücü 100W hızlı şarj açıklaması

Sektörün yenilikçi isimlerinden Xiaomi, akıllı telefon dünyasında heyecan uyandıran 100W hızlı şarj sistemi için üzücü bir açıklama yaptı.

Xiaomi 100W Super Charge Turbo hızlı şarj teknolojisi en son 2020 başında kullanıma çıkacak haberleriyle gündeme gelmişti. 2020’de gelecek ilk amiral gemisinde yer alacak denilen teknoloji, gerçekten büyük merak uyandırmıştı. Ancak kısa süre önce konuşan Lu Weibing, bunun söz konusu olmadığını aktarıyor. Söylendiği kadarıyla şu an teknoloji ile teknik bazı zorluklar yaşanıyor. Örneğin bu teknolojinin şu an pil kapasitesini hatırı sayılır oranda düşürdüğü belirtiliyor. Bu ve benzeri zorluklara rağmen üzerinde çalışmaların sürdüğü aktarılan 100W hızlı şarj teknolojisi, yakın gelecekte seri üretime alınacak deniyor. Ancak bunun için de kesinlikle net bir tarih verilmiyor. Bu açıdan bir ihtimalle 2020’nin sonunda hayatımıza girecek Super Charge Turbo, 4.000 mAh kapasitesindeki bir pili sadece 17 dakikada tamamen doldurabiliyor. Bu gerçekten inanılmaz görünürken, yüzde 50 doluluğa ise sadece 7 dakikada çıkılabildiği aktarılıyor. Yüksek ısıyı önlemek ve enerji aktarımını mümkün kılmak adına özel güvenlik sistemlerine sahip olduğu aktarılan Xiaomi Super Charge Turbo, heyecanla bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Super Charge Turbo alanın en güçlüsü olmayacak

Çünkü daha önce de söylediğimiz üzere Vivo’nun 120W’lık bir sistem üstünde çalıştığı söyleniyor. Bu sistemin 2020 bitmeden kullanıma çıkacağı yönünde bilgiler geliyor. Güvenli altyapı sağlandıktan sonra çok faydalı olan bu sistemler, yine de yakın zamanda kolay kolay satışa çıkan telefonlara giriş yapmayacak izlenimi oluşturuyor.

İlgili Video