reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi ekrandan parmak izi okuma

Xiaomi’den sevindiren ekrandan parmak izi okuma gelişmesi

Sektörün yenilikçi isimlerinden Xiaomi, akıllı telefon tarafından önemli bir çalışma içerisinde daha bulunuyor. Firma ekrandan parmak izi okuma konusunda sınırları aşıyor.

Ekrandan parmak izi okuma teknolojisi günümüzde neredeyse standart hale geldi. Ancak bu konuda çalışmalar bitmiş değil. Örneğin ortaya çıktığı kadarıyla Xiaomi, tüm ekrandan parmak izi okuma yapabilecek bir altyapı geliştiriyor. Biliyorsunuz mevcut ekrana entegre parmak izi sensörleri halen ufak bir konumdan parmak izi okuma yapabiliyor. Bu konuma alışmak bazı cihazlarda ciddi zaman alıyor ve aynı zamanda ufak konum kullanımı da biraz zorlaştırıyor. Xiaomi’nin planı ise yukarıda da dediğimiz gibi tüm ekranı devasa bir parmak izi sensörü haline getirmek olarak karşımızda yer alıyor. Bu sayede ekranın neresine basılırsa basılsın parmak izi okunabiliyor. Bu da gerçekten harika görünüyor. Geliştirilen altyapının çıkışa hazır olduğu ve 2020 sonunda hayatımıza girebileceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, hızlı şarj konusunda da iddialı geliyor

Biliyorsunuz firma 100W Super Charge Turbo hızlı şarj teknolojisi geliştiriyor. Daha önce 2020’de gelecek ilk amiral gemisinde yer alacak denilen teknoloji, gerçekten büyük merak uyandırıyor. Ancak bu teknoloji hemen hayatımıza girmeyecek deniyor. Çünkü geçtiğimiz ay konuşan Lu Weibing, teknolojide bazı zorlukların yaşandığını aktardı. Bu teknolojinin şu an pil kapasitesini hatırı sayılır oranda düşürdüğü belirtiliyor. Bu ve benzeri zorluklara rağmen üzerinde çalışmaların sürdüğü aktarılan 100W hızlı şarj teknolojisi, yakın gelecekte seri üretime alınacak deniyor. Ancak bunun için de kesinlikle net bir tarih verilmiyor. Bir ihtimalle 2020’nin sonunda hayatımıza girecek Super Charge Turbo, 4.000 mAh kapasitesindeki bir pili sadece 17 dakikada tamamen doldurabiliyor. Bu gerçekten inanılmaz görünürken, yüzde 50 doluluğa ise sadece 7 dakikada çıkılabildiği aktarılıyor.

İlgili Video