reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

4.000 mAh 17 dakikada! Xiaomi’nin 100W hızlı şarj sistemi için heyecan artıyor

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden olan Xiaomi, akıllı telefon dünyasında heyecan uyandıran 100W hızlı şarj sistemini yeniden gündeme getirdi.

Mevcut teknolojiler ile pil ömrünü ciddi şekilde artıramayan firmalar, biliyorsunuz uzun süredir pili daha hızlı şekilde doldurmaya odaklanıyor. İşte bu konuda yaklaşık 8 ay önce çok büyük bir adım atan Xiaomi, hatırlarsınız 100W gücünde bir hızlı şarj teknolojisi tanıtmıştı. Daha önce açıklandığı ve gösterildiği kadarıyla bu teknoloji 4.000 mAh kapasitesindeki bir pili sadece 17 dakikada tamamen doldurabiliyor. Bu gerçekten inanılmaz görünürken, yüzde 50 doluluğa ise 7 dakikada çıkılabildiği aktarılıyor. Uzun zamandır hakkında detayın gelmediği teknoloji, sevindirici şekilde kenarda kalmamış ve çıkışa oldukça yakın görünüyor. Kısa süre önce bir kez daha tanıtımı yapılan teknoloji, Xiaomi’ye göre özel güvenlik sistemleri taşıyor. 100W seviyesindeki bir hızlı şarj için en önemli soru işareti elbette güvenlik oluyor. Bu kadar yüksek bir enerji aktarımının hem pil hem de şarj cihazında ciddi bir ısınma ve yük yaratacağı açık şekilde görünüyor. Ancak Xiaomi bu konuda sistemin sorunsuz olduğunu iddia ediyor ve güvenlik konusunda kendisine güveniyor.

Xiaomi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi bu yeni şarj teknolojisine Super Charge Turbo adını veriyor

Bu teknoloji şimdilik hızlı şarj konusunda alanın en üstünü gözler önüne seriyor. Ancak Vivo’nun 120W’lık bir sistem üstünde çalıştığı söyleniyor. Gelecek 5.000 mAh gibi piller sadece 10 dakika içerisinde tamamen doldurulabilecek gibi görünüyor. Bu da son kullanıcı için elbette harika görünüyor.

İlgili Video