reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man

Jake Gyllenhaal’un gizli kalan Spider-Man geçmişi

Far From Home filminde Mysterio karakteriyle karşımıza çıkan Jake Gyllenhaal’un Spider-Man ile bağlantısının çok eskilere dayandığı ortaya çıktı. Öyle ki bu bağlantı orijinal üçlemeye uzanıyor.

Bildiğiniz gibi Spider-Man’in beyaz perde macerası Sam Raimi’nin yönettiği Örümcek Adam üçlemesiyle başladı. Bu serinin Marvel hayranlarının gönlünde ayrı bir yeri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Fakat ikinci filmin çekileceği dönemde Tobey Maguire yaralanmıştı. O dönemde Seabiscuit filmini çeken oyuncunun Spider-Man 2 için geri dönüp dönemeyeceği belli değildi. Sony stüdyoları ise çoktan açıklanan vizyon tarihini değiştirmek istemiyordu. Filmin zamanında çekilip gösterime çıkması için o kadar çaresiz bir noktaya gelindi ki, Sony stüdyoları Peter Parker karakterini farklı bir oyuncuya oynatmayı değerlendirmeye başladı. Bunun serinin devamlılığını etkileyeceği ve izleyicilerden tepki göreceği elbette biliniyordu. Buna rağmen stüdyonun aklındaki ismin Jake Gyllenhaal olduğu söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jake Gyllenhaal’lu Spider-Man 2 planları

Eğer Tobey Maguire Seabiscuit filmi sonrasında yeterince hızlı iyileşemeseydi serinin ikinci filminde Peter Parker rolünde Jake Gyllenhaal’u görebilirdik. Çok şükür böyle bir şey olmadı. Tobey Maguire’nin macerası üç film boyunca devam etti. Aradan geçen yılların ardından Jake Gyllenhaal bu dünyaya farklı bir şekilde dahil oldu. Spider-Man Far From Home filminin kötüsü olan Mysterio olarak karşımıza çıktı ve şahane bir iş çıkarttı. Ancak geçmiş biraz daha farklı olsaydı, onu Mysterio olarak göremeyebilirdik.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı