reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Volkswagen iddialı geliyor; sürücüsüz otomobil için son 5 yıl!

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, sürücüsüz (otonom) bir araç için kolları sıvadı. Marka, yakın tarihte yollarda göreceğimiz modeli hakkında bir dizi açıklama yaptı.

Otonom araç teknolojileri her üretici için gelecek yatırımlarının başını çekiyor. Elektrikli araç üretimlerinin meyvesini vermeye başladığı şu günlerde, markalar içten yanmalı bir motora sahip olmayan bu tip araçları, sürücüsüz olarak yollara sürmek istiyor. Alman otomobil üreticisi Volkswagen, hem elektrikli araçlar hem de sürücüsüz otomobiller için çalışan otomobil firmalarının başında geliyor. Markanın geçtiğimiz ay tanıttığı tamamen elektrikli modeli ID 3‘ün otomobil seveler üzerinde etkileri henüz geçmemişken bu kez ise sürücüsüz otomobiller hakkında bir haber ortaya çıktı. Buna göre Alman üretici, 2025 yılına kadar tamamen otonom bir sürüş sunmak için kolları sıvadı. Bu iddialı teknoloji henüz çok yeni olsa da marka kullanacakları sistemler hakkında bir dizi ipucu verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen 44 milyar euro yatırım yaptı!

Son 6 aydır sürücüsüz araç teknolojilerine hız veren Volkswagen, şu sıralar Hamburg kentinde 4. seviye otonom teknolojileri ile donatılmış bir araç test ediyor. Yaklaşık 5 adet e-Golf modeli üzerinde testleri devam eden bu sistem büyük merak uyandırdı.Her bir araçta 10’dan fazla lazer, kamera ve ultrason sensörü bulunuyor. Dakika başı 5 GB gibi bir veri üreten araçta bu veriler 20 dizüstü bilgisayar gücünde bir alt yapı ile işleniyor. Toplamda 44 milyar euroyu aşan yatırımın detaylarını önümüzdeki aylarda görmek mümkün olacak.

İlginizi çekebilir

Volkswagen ID Buzz